Jednou vetou

Banská Bystrica zdolala Žilinu

Ilustračné foto

TASR

Poslední Žilinčania sa proti majstrovi dostali hneď v úvode do presilovky o jedného a následne na 51 sekúnd o dvoch hráčov, ale nevyužili ich. Navyše Sýkora bol po tom, čo naskočil na ľad z trestnej lavice, pri nájazde na Fučíka faulovaný a do výhody sa dostali Banskobystričania. Vďaka Šťastnému ju aj využili a následne mohli náskok aj zvýrazniť, no pri 81 sekundovej presilovke o dvoch hráčov neboli úspešní. Na 2:0 pre hostí však zvýšili Asselin, keď sa po jeho strele puk od korčule obrancu Kučného dostal do siete. Domáci potom znova vyrobili oslabenie, v 16. min puk po Marshallovej strele dorazil zblízka za Fučíka Higgs.

Skvelý presilovkový výkon hostí pokračoval aj v druhej časti, pretože domáci sa nechávali vylučovať ako na bežiacom páse. Na štvrtý presný zásah hostí z hokejky Ziga síce odpovedal gólom domáci Žilin, ale po piatom góle Sýkoru odišiel z ľadu brankár Fučík a nahradil ho v polovici stretnutia Mikoláš. Aj ten inkasoval v presilovke už na hrozivých 1:6 po druhom góle Šťastného v zápase, ale domácich potom potešil šťastný gól Bártu, ktorého strelu tečoval za Baroša jeden z hostí. V závere tretiny sa presadil aj Síkela, ktorý tečoval pokus od modrej z hokejky Dubeňa.

Poprad po predĺžení zdolal Košice

Siedmy gól sa hosťom spod Urpína podarilo streliť opäť v nerovnovážnom stave, ale tentoraz v oslabení, keď sa presadil Faille. Hostia potom kontrolovali už zápas a domáci nemali nárok na zdramatizovanie jasnej výhry Banskej Bystrice pod Dubňom.

MsHK DOXXbet Žilina – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:7 (0:3, 3:3, 0:1)
Góly: 27. Žilin (Dom. Rehák, Milý), 36. Bárta (Rud. Huna, Žilin), 39. Síkela (Dubeň, Beránek) – 5. A. Šťastný (Marshall), 12. Asselin (Higgs, K. Sloboda), 16. Higgs (Marshall), 26. Zigo (Higgs, Faille), 30. J. Sýkora (K. Sloboda, Asselin), 32. A. Šťastný (Higgs, Faille), 43. Faille. Rozhodovali: T. Orolin, Snášel – Stanzel, R. Gajan st., vylúčení: 10:4 na 2 min, navyše: J. Ručkay 10+DKZ – Asselin 10 min obaja za nešportové správanie, presilovky: 0:6, oslabenia: 0:1, 523 divákov. Zmeny: Žilina – 30. Mikoláš za Fučíka.
MsHK DOXXbet Žilina: Fučík (30. Mikoláš) – Kučný, Turian, Jankovič, Hudec, Piegl, Žilin, Dubeň – Jenčík, Podešva, Balej – Beránek, Húževka, Rud. Huna – Bárta, J. Ručkay, Hvila – Síkela, Dom. Rehák, Milý – Ondruš
HC Banská Bystrica: Baroš – Nemčík, Marshall, Mihalík, Sloboda, Ďatelinka, Petrinec, Török – Selleck, Higgs, Asselin – Zigo, Faille, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Šťastný, Varga

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu