Barani nedali Novým Zámkom šancu, vysoká výhra na domácom ľade

Ilustračná foto

zdroh: TASR

Barani v 32. kole Tipsport Ligy doslova rozdupali Nové Zámka. Bystrica zaznamenal vysokú výhru 8:1.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC Nové Zámky 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)

Góly: 7. Brittain (Faille, Asselin), 14. Gabor (Češík), 24. Brittain (T. Surový, Faille), 24. Kabáč (Róth, Delisle), 29. Kabáč (Brittain, Aliu), 48. Delisle (M. Rosandič, Bartánus), 49. Kabáč (T. Surový, Róth), 54. Bubela (Gabor) – 30. Š. Novotný (Salija). Rozhodovali: Štefik, Jonák – Bogdaň, Gajan st., vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2711 divákov.

Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Delisle, M. Rosandič, Aliu, A. Sedlák, Gélinas – Hrnka, T. Surový, Brittain – Gabor, Bubela, Bartánus – P. Valent, Faille, Asselin – Róth, Češík, Kabáč

Nové Zámky: Foltán (24. Romančík) – Látal, Salija, Michal Novák, Plašil, M. Jass, M. Hruška, Vidovič, Šimek – Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský – Lorraine, Šimun, Saulietis – Lantoši, V. Škoda, R. Varga – Hřebejk, Fábry, Dubec

Priebeh zápasu

V prvej tretine sa veľa vylučovalo, trvala takmer 50 minút. Do vedenia mohli ísť hostia, ale Novotný strieľal do žŕdky a zblízka pohorel pred Lassilom aj Saulietis. Presadili sa teda domáci v presilovke. Faille našiel pred bránkou úplne voľného Brittaina a ten si vychutnal Foltána medzi žrďami. Následne mohli Nové Zámky vyrovnať, vo vyložených šanciach sa ocitli nepokrytí Varga a najmä Zbořil, bystrický brankár predviedol famózne zákroky. Za nevyužité príležitosti prišiel trest v podobe druhého gólu. Zakončoval Gabor a hosťujúci Škoda korčuľou poslal puk za vlastného gólmana. Situáciu až trikrát posudzoval videorozhodca, desať minút sa nehralo, ale protesty trénera Lubinu a jeho zverencov neboli úspešné. Do prestávky mohol potom znížiť Lorraine, strieľal presne k žrdi, no na poslednú chvíľu tam putovala i skvelá lapačka Lassilu. Tesne pred prestávkou ešte Škoda opäť takmer prekvapil svojho brankára, tentoraz hokejkou.

V úvode strednej časti hry sa ocitol v šanci hosťujúci Lantoši, ani on sa však nepresadil a vzápätí putoval za vysokú hokejku na trestnú lavicu. Bystričania ponúknutú presilovku využili, na 3:0 zvyšoval do odkrytej časti Foltánovej svätyne Brittain. Uplynulo iba dvadsaťdva sekúnd a skóre sa znovu menilo. Kabáč prenikol po pravej strane, od mantinelu si nakorčuľoval k bližšej žrdi a poslal puk povedľa nej a gólmana. Foltána teda vystriedal Romančík, no aj on kapituloval. V 29. minúte Kabáč predviedol rýchly vpád do tretiny a na dvakrát sa dokázal presadiť – 5:0. Novozámčania o necelú minútu predsa len znížili. Na Lassilu sa rútil Novotný a rutinérsky zakončil. Hostia mali potom viac než trojminútovú početnú výhodu o jedného hráča, ale mohli v nej inkasovať, ak by sa ujala strela Kabáča. Následne nevyužili ani takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov, takže na prestávku sa išlo za jasného stavu 5:1.

Tretia tretina už nebola dramatická. Na jej začiatku nevyužil dobrú možnosť pred domácou bránkou Varga. Naopak Bystričania skórovali. Delisle vystrelil spoza kruhu a keďže Novák natlačil Gabora v bránkovisku do Romančíka, puk sa dostal medzi žrde a rozhodcovia nemali dôvod gól neuznať. O pár sekúnd spálil dobrú možnosť na opačnej strane Lorraine a prišiel znovu trest. Surový našiel na vzdialenejšej žrdi číhajúceho Michala Kabáča, ktorý zavŕšil hetrik. Výsledok potom ešte mohli zveľadiť Asselin, Brittain, Bartánus i Kabáč, no podarilo sa to iba efektnou koncovkou reprezentantovi Bubelovi. Nové Zámky mohli korigovať po sóle Novotného, ale Lassila bol proti. Svoj tím podržal i v závere pri koncovke Lantošiho.

Môže vás zaujímať

Futbal-ME2020: Nemci sa v marci stretnú s Talianmi a Španielmi