Jednou vetou

Barani sa do Ligy majstrov neprihlásia, Koval: Účasť je finančne stratová

Prezident HC'05 Banská Bystrica Juraj Koval (vľavo) oslavuje majstrovský titul po víťaznom piatom zápase finále play-off Tipsport ligy v hokeji HC'05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra v Banskej Bystrici 16. apríla 2019

foto: TASR - Dušan Hein

Trojnásobný slovenský hokejový šampión HC '05 iClinic Banská Bystrica nevyužije právo podať prihlášku do Ligy majstrov 2019/2020. Pre denník Šport to potvrdil prezident klubu Juraj Koval.

„Neprihlasujeme sa do nového ročníka Ligy majstrov, pretože naša účasť v nej je finančne stratová. Defitic po nej znamená, že ohrozujeme našu vlastnú finančnú bezpečnosť,“ uviedol Koval. Banskobystričania účinkovali v súťaži dvakrát, ani raz nepostúpili zo základnej skupiny.

VIDEO: Macejko urobí poriadnu show a hokejom bude žiť každý, hovorí Martin Kohút

„Naše náklady na Ligu majstrov boli vysoké aj vzhľadom na nevyhnutnosť leteckých presunov do švajčiarskeho Lugana a fínskeho Jyväskylä. Jednoducho povedané: zostali sme v strate za Ligu majstrov a to už nechceme. Máme reprezentovať Slovensko a ligu len za naše peniaze, bez podpory zväzu… Nechceme riskovať, a preto nebudeme účastníkom Ligy majstrov,“ povedal šéf klubu pre utorkové vydanie denníka Šport.

Banská Bystrica zavŕšila zlatý hetrik, v Nitre spokojnosť so striebrom

Vstupný účastnícky poplatok do LM bol vlani 12.000 eur. Klub mal náklady na rozhodcov, organizáciu domácich zápasov, ale predovšetkým veľké výdavky spojené s leteckou a autobusovou prepravou. Podľa Športu sa suma za prenájom leteckého špeciálu pohybuje od 60- do 80.000 eur. Z centrálneho marketingu LM dostali „barani“ v októbri 2018 sumu 30.000 eur, ďalší príjem bol z predaja vstupeniek na tri domáce zápasy, ktoré však neboli vypredané.

Bystričania získali tretí majstrovský titul v rade, keď vo finále Kaufland play off Tipsport Ligy zdolali Nitru 4:1 na zápasy.

Môže vás zaujímať

F1: Pérez mal opäť pozitívny test, v nedeľu ho na Silverstone nahradí Hülkenberg