Basketbal-ME-kval.: Slovenky sa priblížili k účasti na ME po výhre na Islande

Na snímke tréner ženskej basketbalovej reprezentácie Slovenska Peter Kováčik

Slovenské basketbalistky zvíťazili v sobotňajšom kvalifikačnom zápase o postup na majstrovstvá Európy 2019 v Reykjaviku nad domácim Islandom vysoko 82:52.

Zverenky trénera Petra Kováčika sa tak priblížili k ich šiestej účasti za sebou na európskom šampionáte, k splneniu tejto méty však ešte potrebujú zvládnuť stredajší domáci duel s Čiernou Horou (21. novembra o 18.00 h, Ružomberok).

Slovenky v svojom predposlednom stretnutí A-skupiny dominovali najmä v závere. Úvodné minúty sa podľa očakávania niesli vo vyrovnanom duchu, Island totiž „vybehol“ na súperky s veľkou energiou.

NBA: Philadelphia doma naďalej stopercentná, Irving a A. Davis so 43 bodmi

Ťahúňkou domáceho kolektívu bola Sverrrisdótirová, zverenkyne trénera Petra Kováčika sa opierali skôr o kolektívny výkon.

Postupom časom sa ale začala prejavovať kvalita na slovenskej strane, už po prvej štvrtine priniesla vedenie 22:14. V druhej 10-minútovke sa rozdiel začal zväčšovať, hlavne trio Bálintová, Oroszová a Páleníková sa postaralo v 14. minúte o prvé dvojciferné vedenie Slovenska v zápase – 28:18.

Islandu vyšiel vstup do druhého polčasu lepšie, ale ich tlak mal len krátkodobé trvanie. Hosťujúce hráčky totiž nepripustili drámu, po väčšinu času si držali komfortné dvojciferné vedenie.

Volejbal: COP Trenčín – VK KDS Šport Košice 0:3 v 10. kole extraligy mužov

Rozhodujúci krok urobili hneď na začiatku štvrtej štvrtiny, keď zaznamenali šnúru ôsmich bodov za sebou. Náskok sa dostal cez 20-bodovú hranicu a posledné minúty sa už iba dohrávali.

kvalifikácia ME 2019, A-skupina:

Island – Slovensko 52:82 (31:43)

Najviac bodov Islandu: H. Sverrisdóttirová 20, Kjartansdótirrová 8, B. Gunnarsdóttirová 5 – zostava a body SR: Oroszová 17, Bálintová 15, Páleniková 14, Hruščáková 10, Mištinová 4 (Deptová 10, Jakubcová a Slamová po 4, Mikulášiková a Stašová po 2, Felixová 0), TH: 8/6 – 31/24, fauly: 22 – 17, trojky: 8 – 4. Rozhodovali: Unsworth, Williams (obaja V. Brit.), Cziffra (Maď.)

Lyžovanie-SP: Vlhová po 1.kole tretia, Shiffrinovú kratší slalom nepribrzdil