Jednou vetou

Basketbal-ME20: Tréner Kurilla po víťazstve nad Luxemburskom: Kvalitný vstup

Ivan Kurilla

foto: TASR - Martin Baumann

Slovenská basketbalová reprezentácia mužov do 20 rokov vykročila do turnaja B-kategórie ME v portugalskom Matosinhose úspešne. Rovesníkov z Luxemburska deklasovala 96:53. Ďalší duel Slovákov je na programe v nedeľu 14. júla o 21.00 h, ich súperom bude v D-skupine Belgicko.

FOTO: Groenewegen vyhral 7. etapu TdF, tretí Sagan zvýšil náskok v boji o zelený dres

B-kategória ME basketbalistov do 20 rokov

D-skupina:

Luxembursko – Slovensko 53:96 (29:52)

Najviac bodov Luxemburska: Demuth 10, Kovac 9, Feipel a Medeot po 8 – zostava a body SR: Mokráň 16, Páleník 15, Majerčák 13, Zelizňák 12, Bátovský 8 (Kubala 11, Danielič a Volárik po 7, Siládi 5, Mátych 2, Kincel a Turza 0)

TH: 3/2 – 8/6, fauly: 8 – 10, trojky: 3 – 16, rozhodovali: Suslov (Est.), Sarekovski (Fín.), Romanov (Rus.)

Slováci otvorili účinkovanie na šampionáte vynikajúco, od úvodu potvrdzovali rolu papierového favorita v zápase. Na súpera vybehli s mimoriadnou efektivitou v útoku, už v prvej štvrtine si vytvorili dvojciferné vedenie – 34:18. V druhej časti len potvrdzovali hernú kvalitu, ktorá bola na ich strane a prvý polčas napokon vyhrali 52:29.

Ani polčasová prestávka nepriniesla žiadnu zmenu, Slováci kontrolovali dianie na palubovke a ešte viac zveľadili svoj náskok. Do záverečnej 10-minútovky išli za stavu 81:40. Vo štvrtej štvrtine už dostali priestor aj menej vyťažení hráči, keďže o osude stretnutia už bolo rozhodnuté.

Inter Miláno získal z Cagliari reprezentačného stredopoliara Barellu

hlasy po zápase:

Ivan Kurilla, tréner SR: „Každý vstup do turnaja je veľmi dôležitý, je jedno, proti komu nastúpime. Je dôležité byť koncentrovaní, čo sme splnili. Mali sme kvalitný vstup, hlavne v prvej štvrtine, kde sme v podstate určili smerovanie celého zápasu. Kvalitná obrana a vysoká úspešnosť streľby za tri body nás v prvej štvrtine odrazila ďalej. Myslím si, že aj v ďalšom priebehu sme dokázali kontrolovať duel a hrať s dobrou energiou. Všetci chalani predviedli výkon hodný reprezentácie. Teraz už máme v hlavách ďalší krok, tým je nasledujúci zápas proti Belgicku.“

Matej Majerčák, rozohrávač SR: „Myslím si, že sme vstúpili do zápasu s veľkou energiou. Snažili sme sa na nich vybehnúť, čo sa nám, myslím si, že podarilo. Padlo nám dosť trojok, čo nám pomohlo, ale kľúčom bola obrana. Som toho názoru, že sme ich predčili v každom jednom aspekte hry. Bol to dobrý zápas na odrazenie sa na turnaji. Vstupovali sme ako favorit, ale snažili sme sa ich nepodceniť, pretože každý má kvalitu. Zahrali sme si všetci, tréner sa snažil rozložiť minúty najlepšie, ako sa dalo. Stretnutie môžeme hodnotiť veľmi pozitívne.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu