Jednou vetou

Basketbal-SBL: Čurovič je späť, v Komárne nahradil Vavru

Ilustračná foto

foto: Pixabay.com

Už po šiestich kolách nového ročníka Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) prišlo k prvej zmene na trénerskej stoličke.

Z lavičky MBK Rieker Com-Therm Komárno sa porúčal maďarský kouč András Vavra, na jeho miesto prišiel srbský odborník Miljan Čurovič. Ten sa k „obuvníkom“ sa vracia po troch rokoch.

MLS: Ibrahimovič aj Rooney sú v nominácii na ocenenie pre MVP

Basketbalisti Komárna mali za sebou v príprave dobré výsledky, ale do súťažných stretnutí ich už nepreniesli. Minuloročný semifinalista opäť pôsobil od prvého kola nevýrazným dojmom, čo sa odzrkadlilo aj na výsledkoch tímu.

Hneď na úvod síce vyhrali u nováčika z Lučenca (71:59), ale potom prišla séria troch prehier – so Svitom (71:84), Levicami (83:95) a Interom (62:86). Čakanie na víťazstvo sa síce podarilo zastaviť v zápase s Prievidzou (86:76), na to však prišlo zakopnutie na Spiši (81:95 po predĺžení).

To už vedeniu klubu došla trpezlivosť, keďže Komárno je z hľadiska percentuálnej úspešnosti na predposlednom mieste tabuľky.

„Prišlo k tomu po vzájomnej dohode. Neboli sme spokojní s prejavom družstva, boli tam veľké výkyvy počas zápasov, respektíve štvrtín. Ani on sám nebol spokojný s tým, čo preukazoval. Je to ešte dosť neskúsený tréner, nevyšiel mu začiatok sezóny tak, ako sme si predstavovali,“ vyjadril sa k trénerskej zmene generálny manažér Komárna Jozef Paulik.

Futbal: Thiago Alcantara bude Bayernu Mníchov chýbať niekoľko týždňov

Na uvoľnenú stoličku po Vavrovi nastupuje najúspešnejší tréner SBL posledných rokov.

„Našli sme trénera, ktorý pozná slovenskú ligu, komárňanský basketbal a má skúsenosti. Myslím si, že Čurovič, ktorý v podstate začal v Komárne trénovať, tak ju začal úspešne. Myslím si, že tá voľba je správna. Očakávame, že sa zlepší samotný prístup hráčov, hra, prejav družstva. To, čo zanechal v Komárne ako svoj rukopis, verím, že v tom bude pokračovať. Nejde až tak o výsledky, očakávame stále to isté – postup do prvého kola play off a potom sa uvidí. Hrať dobrý basketbal, to je hlavný cieľ,“ dodal Paulik pre oficiálny portál ligy.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu