Jednou vetou

Basketbal-SBL: Liga naďalej s desiatimi účastníkmi, Lučenec namiesto Košíc

Ilustračné foto

Foto: TASR

Nadchádzajúci ročník Slovenskej basketbalovej ligy bude mať opäť párny počet desať účastníkov. Po ročnej pauze sa vracia aj Lučenec. Zo súťaže odstúpili neúspešné Košice.

Nadchádzajúci ročník Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) bude mať opäť párny počet desať účastníkov. Zo súťaže síce odstúpil neúspešný finalista KB Košice, ale po ročnej pauze sa vrátil Lučenec, tentoraz pod značkou BKM. V hre je stále účasť majstrovských Levických Patriotov v niektorej z európskej súťaží, v tejto záležitosti padne konečné rozhodnutie v priebehu pár dní.

Členská schôdza účastníkov SBL v Martine nerozhodla o výrazných zmenách hracieho systému. Nový ročník 2018/2019 odštartuje úvodnými stretnutiami 6. októbra, záverečné kolo základnej časti je na programe v sobotu 30. marca. Play off sa začne v sobotu 6. apríla, meno majstra bude známe najneskôr 1. júna. Aj v tomto ročníku bude na programe Slovenský pohár, ten sa uskutoční v termíne 15. až 17. februára. Chýbať by nemal ani All Star zápas.

Mexický rešpekt pred obhajcom, ktorý popiera krízu

„Som rád, že napriek odstúpeniu KB Košice z najvyššej súťaže bude mať SBL aj v nasledujúcej sezóne desať družstiev. Prijatím klubu BKM Lučenec za člena SBL sa nám vytvoril priestor na zachovanie štvorkolového hracieho systému. Na členskej schôdzi prebehlo losovanie a už teraz máme jasný program ligovej súťaže na sezónu 2018/2019. Verím, že sa podarí vytvoriť klubom také podmienky, aby sme zachovali úroveň mužského basketbalu aj v ďalšej sezóne na rovnakej, alebo vyššej úrovni a diváci budú mať možnosť sledovať kvalitný basketbal,“ povedal na stránke súťaže riaditeľ SBL Peter Mičuda.

V najbližších dňoch a týždňoch bude tiež výber nového disciplinárneho riaditeľa, keďže doterajší vykonávateľ tejto funkcie Rastislav Javorský nebude na tomto poste pokračovať v ďalšej sezóne.

Futbal-MS2018: Modrič potiahol Chorvát

Žreb úvodného kola Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy 2018/2019:
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Iskra Svit
PP & TV Raj Žilina – BC Prievidza
VŠEMvs Karlovka Bratislava – BK Inter Bratislava
MBK Handlová – BK Levickí Patrioti
BKM Lučenec – MBK Rieker Com-Therm Komárno

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu