Jednou vetou

Basketbal-SBL: Spišiaci získali pod kôš Johna Florveusa

Ilustračná foto

foto: Pixabay.com

Slovenský basketbalový klub Spišská Nová Ves vstúpi do druhej štvrtiny základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy už aj s novou posilou. Vedenie klubu angažovalo pod kôš 28-ročného Američana Johna Florveusa.

Nová tvár v tíme trénera Georgiosa Bitzanisa má za sebou zaujímavú európsku kariéru. Profesionálny štart prišiel v sezóne 2013/2014, keď sa upísal rumunskému Temešváru.

Následne si zahral druhú, resp. najvyššiu nemeckú súťaž za tím Würzburgu. Neskôr nasledovali o čosi exotickejšie krajiny. V Japonsku pôsobil v klube Tokio Cing Reves, kde dosiahol priemer double-double na zápas (13,2 bodu a 11,9 doskoku).

NBA: Philadelphia doma naďalej stopercentná, Irving a A. Davis so 43 bodmi

Sezónu 2016/2017 odohral za gruzínske Cactus Tbilisi, ocenili ho ako najlepšieho pivota sezóny a tiež aj ako najlepšieho legionára. Priemerne dosahoval 14,9 bodu, 12,8 doskoku (ligový líder) a 1,7 bloku (2. miesto v rámci ligy).

Predchádzajúci ročník si zahral v Grécku za ASA Koroivos Amaliadas a tiež sa po štyroch rokoch vrátil do Temešváru. V roku 2016 získal Florveus aj taiwanské občianstvo, novú krajinu reprezentoval na tradičnom pohári Williama Jonesa.

Nedávno získal aj občianstvo štátu Haiti. Spišskej Novej Vsi by už mohol pomôcť v stretnutí 10. kola SBL v derby na palubovke Iskry Svit. Informoval oficiálny web SBL.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu