Basketbal: Slováci úspeli aj v druhom prípravnom zápase, Írov zdolali 97:65

Na snímke zľava Šimon Krajčovič (Slovensko) a Lorcan Murphy (Írsko) v prípravnom zápase v basketbale mužov Slovensko - Írsko v Bratislave 13. júla 2019.

Slovenská basketbalová reprezentácia uspela aj v druhom prípravnom stretnutí proti Írsku, v sobotu ho v Bratislave zdolala 97:65. Zverenci Žana Tabaka pokračujú v príprave na predkvalifikáciu majstrovstiev Európy 2021, ďalšie zápasy odohrajú v Eurovia aréne v sobotu 20. a nedeľu 21. júla o 18.00 h proti Kosovu.

Náročnú 8. etapu TdF režíroval De Gendt, Sagan zostáva v zelenom

prípravný zápas – muži:

Slovensko – Írsko 97:65 (44:41)

zostava a body SR: Jones 29, Juríček 15, Krajčovič 10, Brodziansky 7, Musil 6 (Körner 12, Antoni 8, Abrhám 6, Hlivák 4, Fusek 0) – najviac bodov Írska: Murphy a O’Sullivan po 14, Leonard a Quigley po 12
TH: 30/20 – 21/14, fauly: 20 – 25, trojky: 15 – 5, rozhodovali: Margala, Doušek, Turčin (všetci SR), 200 divákov

Oba tímy opäť nasadili od úvodu vysoké tempo, Slováci si pripísali prvé štyri body zápasu, ale Írsko odpovedalo 10-bodovou šnúrou. Domáci nehrali ideálne v obrane ani útoku, museli preto doťahovať manko. Jonesovi sa podarilo rozstrieľať a bol hlavným strojcom slovenského obratu.

Domáci vyhrali úvodnú časť 24:19. V druhej štvrtine pokračoval podobný priebeh, Írsko hralo s veľkým nasadením a opäť sa dokázalo dostať aj do vedenia. Lenže slovenský výber nechcel dopustiť prekvapenie, po 20 minútach viedol tesne 44:41.

Hamšík oslavoval triumf Ta-lienu so slovenskou vlajkou

Polčasová prestávka zverencom Tabaka pomohla, do tretej štvrtiny vstúpili dvanástimi bodmi v sérii. Razom začali dominovať na palubovke, veľmi rýchlo si vypracovali viac ako 20-bodové vedenie. Do poslednej 10-minútovky išli za stavu 77:48. V záverečnej štvrtine Slovensko kontrolovalo dianie na palubovke, o víťazovi stretnutia už nebolo pochýb.