Jednou vetou

Basketbalista Utahu Jazz Rudy Gobert má nový koronavírus

V strede na snímke populárny basketbalista Rudy Gobert

foto: Facebook

Gobert priznal, že prestal rozoznávať zápach. Pol miliónom podporil zamestnancov Utahu Jazz. Strata schopnosti rozoznávať pachy, známa aj ako anosmia, sa zatiaľ neuvádza medzi hlavnými symptómami koronavírusu

Basketbalista Utahu Jazz Rudy Gobert je už vyše týždňa infikovaný novým koronavírusom a teraz vyšiel tento 27-ročný francúzsky pivot so zaujímavým priznaním. Koronavírus ho údajne pripravil o schopnosť čuchu. „Dám vám aktualizáciu svojho stavu. Stratil som schopnosť rozoznávať zápach a tiež chuť, posledné štyri dni som nič necítil. Má ešte niekto takéto symptómy?,“ prihovoril sa Gobert svojim sledovateľom na twitteri.

Strata schopnosti rozoznávať pachy, známa aj ako anosmia, sa neuvádza medzi hlavnými symptómami koronavírusu. Tými sú horúčky, suchý kašeľ a sťažené dýchanie. Britskí odborníci však tvrdia, že jedným z možných príznakov je práve aj anosmia. „Nemci uvádzajú, že až u dvoch z troch pozitívnych sa prejavuje anosmia, Kórejská republika priznala, že 30 percent infekčných malo tieto symptómy,“ tvrdia britskí vedci podľa webu sports.yahoo.com.

Od pozitívneho testu u Goberta uplynulo 11 dní a odvtedy pribudli ďalšie prípady hráčov NBA s koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19. Francúzsky obor spočiatku pociťoval symptómy bežnej chrípky, neskôr po pozitívnom teste na nový koronavírus skončil v karanténe. Gobert sa neskôr ospravedlnil za svoj nezodpovedný prístup ešte pred oznámením jeho ochorenia na verejnosti. Rovnako sa rozhodol podporiť sumou 500 000 USD ľudí, ktorí pracovali v domovskom stánku hráčov Utahu – Vivint Smart Home Arene – a vinou koronavírusu prišli o zamestnanie.

Môže vás zaujímať

Dunajská Streda naďalej predlžuje rekordnú šnúru, Kalmár bol v Senici takmer pri všetkom