Basketbalový Inter mení trénera! Kto nahradí Vidina?

Oliver Vidin

FB: BK Inter Bratislava

Vedenie BK Inter Bratislava sa rozhodlo po nepresvedčivých výsledkoch spraviť vôbec prvú zmenu v prebiehajúcej sezóne. Keďže doposiaľ Inter nevyhodil, ale ani nepriniesol žiadneho hráča a v klube neboli s výsledkami spokojný, vedenie podniklo rázne kroky. Zmena nastala v realizačnom tíme.

aktualizované: 18:48

Po neúspešnom pohári, kedy Inter vo finále nestačil na Levických patriotov. Vedenie BK Inter Bratislava rozhodlo, že rozviaže spoluprácu s hlavným trénerom Oliverom Vidinom. Podľa bližších informácii vedenie bratislavského klubu nebolo spokojné s výsledkami, ktoré klub v poslednej dobe podával pod vedením srbského trénera.

„Vzhľadom na súčasnú situáciu v športe, je spolupráca medzi Interom Bratislava a trénerom Oliverom Vidinom veľmi neštandardná. Naše cesty sa preťali a rozišli už viackrát. Keď sa to všetko nakumuluje, za jedenásť rokov môjho pôsobenia v klube, tu Oliver pôsobil spolu možno šesť sezón. Aj to naznačuje, že vzťah medzi ním a klubom nie je len na profesionálnej, ale aj familiárnej báze. O to ťažšie sa nám prijímalo takéto rozhodnutie. Na druhej strane, treba sa na tento krok dívať ako na prácu v klube, v profesionálnom športe, ktorý má svoje špecifiká. Oliverovi prajeme všetko najlepšie v ďalšej trénerskej práci. U nás, na Pasienkoch, bude vždy vítaný,“ povedal generálny manažér Michal Ondruš pre oficiálny web klubu.

Slovan poskytol Trnave ďalšie vstupenky, Spartak počká na poradu

Olivera Vidina vystrieda na pozícii hlavného trénera Chorvátsky bývalý basketbalista Aramis Naglič. Naglič už ako hlavný tréner v Interi pôsobil, keď v roku 2013 s bratislavským celkom zdvihol nad hlavu pohár pre majstra Slovenska.

„V prvom rade sa chcem poďakovať vedeniu BK Inter za dôveru, ktorú mi prejavovalo počas takmer troch sezón. Odviedli sme kus dobrej práce, niektorých hráčov sme posunuli. Aj výsledkovo sme boli silní. Pôsobiť tri sezóny na jednom mieste nie je ľahké. Isto prišlo aj k určitému presýteniu. Klub dospel k myšlienke, že možno potrebuje novú krv, nový impulz. Na druhej strane, tím nechávam výsledkovo stabilný, na prvom mieste. Verím, že bude pokračovať v súčasnom trende a podarí sa mu vyhrať majstrovský titul. Chcem sa tiež poďakovať všetkým mojim hráčom, realizačnému tímu, zvlášť asistentovi Romanovi Ivanovi a kondičnému trénerovi Bronislavovi Žitnému, všetkým fanúšikom a aj médiám. Možno sa naše cesty ešte v budúcnosti pretnú. Za mojim odchodom netreba hľadať žiadne senzácie, ani zlú krv. Všetci ideme ďalej,“ uviedol Vidin.

Žlto-čierny sa chcú touto výmenou naštartovať pred blížiacim sa playoff, aby sa mohli na konci sezóny tešiť zo zisku titulu. Uvidíme, či sa im táto rošáda vyplatí.

Môže vás zaujímať

Slováci podľahli aj Nórom na Švajčiarskom pohári