Jednou vetou

Bažík nominoval na Elite Round do Srbska päť legionárov

Tréner Slovenska Marek Bažík

foto: TASR - Lukáš Grinaj

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov Marek Bažík zverejnil nomináciu na 2. fázu kvalifikácie ME 2019, tzv. Elite Round. Na turnaji v Srbsku pôjde o miestenku na finálový turnaj, ktorý sa bude hrať v máji v Írsku. Okrem domácich budú mladým Slovákom súpermi aj Francúzi a Švédi.

Cristiano Ronaldo opäť v portugalskej nominácii

Ako informoval oficiálny web SFZ, v novodobej histórii slovenského futbalu si SR 17 v kvalifikácii ešte miestenku na šampionát nikdy nevybojoval.

„Táto akcia je vrcholom roka a pre túto generáciu aj ich doterajšej hráčskej kariéry. Všetci by tam chceli byť. Lenže miesto je len pre dvadsať hráčov. Zapotil som sa, fakt to bol pre mňa najťažšie zostavený zoznam. Hrali sme dobre v Bielorusku na Development cupe v januári, potom sme absolvovali sústredenie v Španielsku s dvoma medzištátnymi zápasmi, pozrel som si viaceré stretnutia v prvých dvoch jarných kolách domácej súťaže. Nechceli sme extra meniť už zabehnuté veci, ktoré nám fungujú, v priebehu ôsmich mesiacov sa nám vyprofilovala kostra tímu. Zvažovali sme naozaj všetky pre a proti, dôležitým momentom bol aj fakt, že po zraze budeme spolu dvanásť dní. Dlhý čas. Preto sme do úvahy brali aj vzájomné poznanie sa chlapcov, aby spolu dobre vychádzali. Osvedčilo sa nám to už počas turnaja v 1. fáze kvalifikácie v Turecku,“ povedal Bažík a na margo postupových šancí dodal:

FIFA schválila nový model MS klubov s 24 tímami od roku 2021

„Máme reálnu šancu postúpiť. Okrem víťazov skupín ide na šampionát sedem tímov z ôsmich z druhého miesta. Nechcem teraz hovoriť, z ktorej priečky by sme sa do Írska mali kvalifikovať. Ak som posunul do pozície favorita Francúzsko, zvyšní traja v skupine uvažujú nad postupom z 2. miesta. Pred 1. kolom sme mali rešpekt pred Tureckom a napokon sme ho na jeho pôde zdolali 3:0. Belgičania sú európska špička a otočili sme zápas s nimi z 0:2 na 3:2, to hovorím preto, že verím v silu nášho tímu.“

program SR 17 v 2. fáze kvalifikácie ME 2019:

26. marca: Slovensko 17 – Srbsko 17 (Stara Pazova, Sport Centrum, 17.00)
29. marca: Slovensko 17 – Švédsko 17 (Stara Pazova, Sport Centrum, 12.00)
1. apríla: Francúzsko 17 – Slovensko 17 (Belehrad, Grandski Stadium, 14.00)

nominácia SR 17:

Sagan skončil v 3. etape Tirrena na druhom mieste, vyhral Viviani

brankári: Ľubomír Belko (MŠK Žilina), Jakub Surovčík (Slavia Praha)
obrancovia: Marián Tandara, Patrik Leitner, Dominik Javorček (všetci MŠK Žilina), Simon Vlasák (FC Nitra), Alexander Selecký (MFK Ružomberok), Adam Obert (Sampdoria Janov), Šimon Gábriš (1. FC Slovácko)
stredopoliari: Marcel Novák, Adrián Mojžiš, Adrián Kaprálik, Martin Gomola (všetci MŠK Žilina), Gabriel Hornyák (Slovan Bratislava), Sebastián Nebyla (West Ham United), Tomáš Suslov (FC Groningen), Patrik Majkút (AS Trenčín)
útočníci: Filip Szetei, Adam Matoš (obaja Slovan Bratislava), Roman Čerepkai (Sampdoria Janov)

Môže vás zaujímať

Organizátori z Hungaroringu ušetria na poplatkoch 17,4 mil. eur