Jednou vetou

Beňuša povedie v novej sezóne P. Škantár: Je to veľká motivácia

Vodný slalomár Matej Beňuš predstavil svoju vynovenú loď a nového trénera Petra Škantára (vpravo) počas brífingu v Bratislave - Čunove 14. novembra 2018

foto: TASR - Michal Svítok

Vodný slalomár Matej Beňuš má za sebou vydarený rok 2018. Na svetovom šampionáte v Riu de Janeiro obsadil v C1 štvrté miesto a bol najúspešnejší spomedzi slovenských reprezentantov v individuálnych disciplínach.

Sezónu však sprevádzali viaceré zdravotné problémy, ktoré mu zabránili dosiahnuť ešte lepšie výsledky. „Na jar som mal výbornú formu, ale potom ma zabrzdila infekcia, ktorá ma do veľkej miery oslabila. Prejavilo sa to najmä vo Svetovom pohári, dlhšie som sa nevedel dostať naspäť do formy. Na majstrovstvách sveta som sa už však cítil veľmi dobre, štvrtá priečka ma potešila, i keď som veril v medailu,“ zhodnotil Beňuš na stredajšom tlačovom brífingu.

Hapal mal na prvom zraze kompletný tím: Som rád, že dorazili všetci

Do prípravy na novú sezónu vstúpi strieborný olympijský medailista z Ria de Janeiro s novým trénerom, ktorým je zlatý „deblkanoista“ z OH 2016 Peter Škantár. „S Peťom sme trénovali od roku 2004 v jednej skupine. Poznáme sa v podstate ako bratia a teším sa na našu spoluprácu. Myslím si, že to však nebude výrazná zmena. Zavedieme podobný systém, ako to fungovalo s Jurajom Minčíkom. Peťo je olympijský víťaz, nie každý má takýto luxus v podobe trénera a je to pre mňa veľká motivácia,“ dodal Beňuš.

„Veľmi ma potešilo, že ma Matej oslovil a vložil do mňa takúto dôveru. Keďže našu olympijskú kategóriu C2 zrušili, po diskusii v rámci rodiny som sa rozhodol prijať túto ponuku. Verím, že na ďalších OH môže Matej napodobniť náš zlatý úspech. Tréningové metódy veľmi meniť nebudeme. Dôležité budú najmä moje rady z brehu, keďže odtiaľ vidí človek niektoré veci a prejazdy bránok úplne ináč ako pretekár na trati,“ uviedol Škantár.

Vodný slalom-MS: Rozpaky nad bilanciou, Slováci na krížnych cestách

Nová je aj loď, v ktorej bude počas nasledujúcej predolympijskej sezóny Beňuš súťažiť: „Dokončili sme ju len nedávno. Hlavnou zmenou je jej doplnenie o tzv. finky, čo sú kormidielka, s ktorými som štartoval aj na OH a na istý čas ich zakázali. Nič zásadné sa na lodiach už meniť nedá, ale z tejto vynovenej mám veľmi dobrý pocit.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu