Jednou vetou

Berky po žrebe kvalifikácie MS 2020: Chceme postúpiť

Marián Berky

foto: TASR

Súpermi slovenskej futsalovej reprezentácie v 3. skupine hlavného kola kvalifikácie MS 2020 bude Azerbajdžan, víťaz kvalifikačného predkola H-skupiny v zložení Fínsko, Moldavsko, Wales, Severné Írsko a druhý tím G-skupiny (Holandsko, Čierna Hora, Bulharsko, Estónsko). Rozhodol o tom stredajší žreb vo švajčiarskom Nyone. Organizátorom "slovenskej" skupiny bude Azerbajdžan.

„Žreb je pre nás zaujímavý. Z prvého koša sme dostali prijateľný Azerbajdžan a uvidíme, v akej zostave domáci nastúpia. Predpokladám, že H-skupinu vyhrá Fínsko, ktorého futsal je na vzostupe a bola by to naša prvá vzájomná konfrontácia na kvalifikačnej úrovni. Myslím si, že Holandsko bude prvé v G-skupine a my sa stretneme s Čiernou Horou, ktorá by mala byť hrateľná. Našim cieľom je postúpiť na šampionát,“ povedal reprezentačný tréner Marián Berky.

Slováci poznajú súperov kvalifikácie EURO 2020. V skupine aj vicemajster sveta

Z Európy sa na 24-členný finálový turnaj (12. septembra – 4. októbra 2020) prebojuje šesť tímov, Litva ako organizátor má účasť automatickú. Premiérovo do eliminačných bojov zasiahnu Nemecko, Kosovo, Škótsko a Severné Írsko. Slovensku sa ešte nikdy nepodarilo prebojovať na európsky či svetový šampionát.

Kvalifikácia je rozdelená na predkolo (29. januára – 3. februára 2019), hlavné kolo (22.-27. októbra 2019) aj s účasťou slovenskej reprezentácie, elitné kolo (28. januára – 2. februára 2020) a play off (9. a 12. apríla 2020). Z ôsmich skupín hlavného kola postúpia do ďalšej fázy prví dvaja.

Žreb hlavného kola kvalifikácie MS 2020:
1. skupina: Španielsko, Poľsko, víťaz D-skupiny, 2. tím H-skupiny
2. skupina: Ukrajina, Slovinsko, víťaz C-skupiny, 2. tím B-skupiny
3. skupina: Azerbajdžan, SLOVENSKO, víťaz H-skupiny (Fínsko, Moldavsko, Wales, Severné Írsko), 2. tím G-skupiny (Holandsko, Čierna Hora, Bulharsko, Estónsko)
4. skupina: Taliansko, Maďarsko, víťaz B-skupiny, 2. tím A-skupiny
5. skupina: Kazachstan, Rumunsko, víťaz G-skupiny, 2. tím C-skupiny
6. skupina: Srbsko, Francúzsko, víťaz E-skupiny, 2. tím F-skupiny
7. skupina: Rusko, Chorvátsko, víťaz F-skupiny, 2. tím E-skupiny
8. skupina: Portugalsko, ČR, víťaz A-skupiny, 2. tím D-skupiny

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu