Jednou vetou

Bernal: Neuveriteľné, Sagan: Som rád, že mám siedmy dres

Zľava Slovák Peter Sagan, víťaz zeleného dresu, celkový víťaz a víťaz do 25 rokov Kolubjíčan Egan Bernal a najlepší vrchár Romain Bardet. FOTO TASR/AP
Slovenský cyklista Peter Sagan získal svoj siedmy zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže na 106. ročníku prestížnych pretekov Tour de France a osamostatnil sa na čele historických štatistík. Austrálčan Caleb Ewan je prvý juhoamerický víťaz a tretí najmladší v histórii. Takto vidia svoj dnešný historický zápis na Tour de France:

Napriek historickému zápisu Sagana škrel záver etapy, ktorý ohodnotil ako „veľký bordel“. „Dnes to mohlo byť aj lepšie, ale na poslednom kilometri tam bol dosť veľký ‚bordel‘, v záverečnej zákrute sa to stočilo a bol tam trochu protivietor, takže som zostal vzadu. Ale nevadí, prišiel som do cieľa a mám zelený dres. Prvýkrát ho niekto vyhral siedmykrát a som rád, že som to ja,“ povedal Sagan pre RTVS po poslednej etape na 106. ročníku Tour de France.

FOTO: Ewan víťazom na Champs-Élysées, Sagan prepísal históriu TdF

Bernal vytúžené víťazstvo svojej rodine, svoj sen si splnil vo veľmi mladom veku, keď sa stal tretím najmladším víťazom v histórii. „Od malička som po tom túžil a je to pre mňa splnený sen. Je to neuveriteľné, neviem, čo mám povedať. Vyhral som Tour, ale nemôžem tomu uveriť. Potrebujem pár dní, aby som to všetko strávil. Neviem opísať tento pocit šťastia. Víťazstvo darujem mojej rodine. Je to prvé víťazstvo na Tour pre Kolumbiu. Snažili sa o to už mnohí krajania, v minulosti sme mali skvelých cyklistov, ale ja som prvý, komu sa to podarilo,“ povedal Bernal.

„Je to neuveriteľné. Vyhrať na Champs-Elysées je neskutočný pocit. Tour pre mňa odštartovala pomalšie, myslel som si, že ju ani nedokončím, ale druhá polovica pre mňa bola nesmierne úspešná. Dnes to bolo v závere dosť chaotické, príliš som čakal a bol som dosť vzadu. Skúsil som to cez tú pravú stranu a nakoniec som mal dosť rýchlosti. Osem rokov dozadu, keď som bol prvýkrát na Champs-Elysées, som povedal, že tu jedného dňa vyhrám. Je fantastické, že som to dokázal už na mojej premiérovej Tour,“ uviedol 25-ročný Austrálčan pre oficiálnu stránku Tour.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu