Jednou vetou

Bernal vyhral Paríž – Nice, záverečná etapa pre Iona Izagirreho

Kolumbijský cyklista Egan Bernal (uprostred) zo stajne Sky sa stal celkovým víťazom pretekov Paríž - Nice v Nice v nedeľu 17. marca 2019.

foto: TASR/AP

Kolumbijský cyklista Egan Bernal sa stal celkovým víťazom pretekov Paríž - Nice. Jazdec stajne Sky sa dostal na čelo poradia v sobotňajšej horskej etape a v nedeľu si udržal 39-sekundový náskok pred krajanom Nairom Quintanom z Movistaru. Na treťom mieste skončil Bernalov oddielový kolega Michal Kwiatkowski z Poľska (+1:03 min).

Pre dvadsaťdvaročného Bernala je to najväčší úspech v doterajšej kariére. V záverečnej 8. etape so štartom a cieľom v Nice, dĺžkou 110 km a šiestimi horskými prémiami musel odolávať atakom o sedem rokov staršieho Quintanu.

Fuglsang vyhral piatu etapu Tirreno-Adriatico, Sagan 124.

Svoju úlohu zvládol, k čomu mu pomohli spolujazdci zo silného tímu Sky. Do cieľa prišiel na 19. mieste, Quintana na desiatom, no len s malým náskokom štyri sekundy.

Z triumfu v záverečnej etape sa tešil Španiel Ion Izagirre z Astany, ktorý zaútočil z čelnej skupiny na záverečnom kopci a svoje sólo doviedol až do cieľa. Druhý finišoval s 18-sekundovým mankom Belgičan Oliver Naesen (AG2R), tretí bol Holanďan Wilco Kelderman (Sunweb).

výsledky 8. etapy (Nice – Nice, 110 km):
1. Ion Izagirre (Šp./Astana) 2:41:10 h, 2. Oliver Naesen (Belg./AG2R) +18 s, 3. Wilco Kelderman (Hol./Sunweb), 4. Daniel Martinez (Kol./EF Education First), 5. Felix Grossschartner (Rak./Bora-hansgrohe), 6. Domenico Pozzovivo (Tal./Bahrain-Merida) všetci rovnaký čas

Talian Windisch so zlatou medailou v pretekoch s hromad. štartom

konečné poradie:
1. Egan Bernal (Kol./Sky) 29:17:02 h, 2. Nairo Quintana (Kol./Movistar) +39 s, 3. Michal Kwiatkowski (Poľ./Sky) +1:03, 4. Jack Haig (Aus./Mitchelton-Scott) +1:21, 5. Romain Bardet (Fr./AG2R) +1:45, 6. George Bennett (N.Zéland/Jumbo) +2:20

Môže vás zaujímať

BASKETBAL: Veria, že v júli dohrá svoje súťaže aspoň mládež