Jednou vetou

Berube podpísal trojročnú zmluvu so St. Louis Blues

Tréner Blues Craig Berube dvíha nad hlavu Stanley Cup po víťazstve v siedmom zápase finále play off NHL Boston Bruins - St. Louis Blues v Bostone 12. júna 2019. FOTO TASR/AP
Vedenie víťaza Stanleyho pohára St. Louis Blues uzavrelo trojročný kontrakt s trénerom Craigom Berubem.

Ten bol od novembra 2018 len dočasným kormidelníkom zámorského hokejového tímu, z tejto pozície doviedol klub k historicky prvému triumfu v NHL a bol finalistom na ocenenie Jacka Adamsa pre najlepšieho trénera sezóny.

„Craig spravil od novembra s tímom veľký pokrok. Vrátil nášmu klubu identitu a nastavil hráčov na jasný cieľ. V tíme fungovala chémia, čo vyvrcholilo až k zisku Stanleyho pohára,“ povedal podľa klubovej stránky Blues prezident hokejových operácií a generálny manažér Doug Armstrong.

Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára Orpik ukončil kariéru

„Je to veľký deň pre mňa, aj pre moju rodinu. Mám obrovský rešpekt v náš tím, našu organizáciu a mesto St. Louis. Zažil som najkrajšie obdobie v mojom živote a teším sa na začiatok cesty za obhajobou,“ povedal Berube.

Blues zdolali vo finálovej sérii Boston Bruins so Zdenom Chárom a Jaroslavom Halákom v sedemzápasovej sérii.

Berube mal po nástupe do funkcie bilanciu 38-19-6. Na začiatku januára bol jeho tím posledný v celej NHL, ale napokon skončil tretí v Centrálnej divízii a zabezpečil si postup do play off.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu