Jednou vetou

Biatlon-MSJ: Zlato pre Číňanku Meng vo vytrvalostných pretekoch

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Na juniorských majstrovstvách sveta v biatlone v Osrblí sa zrodil ďalší nečakaný výsledok, vo vytrvalostných pretekoch junioriek zvíťazila Číňanka Fančchi Meng. Trať dlhú 12,5 km zvládla bez jedinej chyby na strelnici, druhú v poradí Juliane Frühwirtovú zdolala o 1:08,8 min a tretiu ďalšiu Nemku Franzisku Pfnürovú o 1:35,8 min. O zatiaľ najvýraznejšie umiestenie na tomto šampionáte pre Slovensko sa postarala na 22. priečke Veronika Machyniaková (+4:03,6).

Machyniaková, dcéra bývalého slovenského biatlonistu Ľubomíra Machyniaka, zvládla streľbu s bilanciou 1-0-0-1 a ak by v záverečnej streľbe stojmo trafila aj terč s číslom štyri, bola by v top dvadsiatke. Víťazná Číňanka so zriedkavými umiesteniami v IBU Cupe v najlepšej desiatke len skromne naznačovala svoje ambície a zlato od nej málokto očakával. Aj ona dodala Osrbliu dávku exotiky, keď deň predtým si zlato vybojoval vo vytrvalostných pretekoch kadetiek Slettemarková z Grónska.

Hokej-MS2019: Bielorusi na Kaufland Cup s mixom KHL, VHL a domácej ligy

Štvoricu Sloveniek medzi 90 štartujúcimi jednoznačne podržala Veronika Machyniaková. Vlani na MSJ v estónskom Otepää bola v rovnakej disciplíne 11. a patrí medzi najvýraznejšie talenty slovenského biatlonu. „Spokojná som hlavne so streľbou, trafila som aj tesné rany, ktoré mi v tréningu nezvykli padať. Aj lyže mi šli skvele, no necítila som sa na nich veľmi dobre, keďže som mala žalúdočné problémy. Snažila som sa nemyslieť na počasie, trať prešli pred pretekmi ratrakom a bolo to celkom dobré. Táto disciplína je moja najobľúbenejšia, aj otec a celá rodina ma povzbudzovali. Tie dva nepresné výstrely ani neviem, kde dopadli, asi tá prvá rana v stoji bola urýchlená, na poslednej netuším, čo sa stalo. Minulý rok som na MSJ netrafila len jednu, takže, aj keď som spokojná, tak to mohlo byť ešte lepšie.“

Strelecky najlepšia zo Sloveniek bola Veronika Haidelmeierová, no pomalší beh ju pripravil o umiestenie v prvej polovici štartového poľa.

Výsledky
vytrvalostné preteky junioriek na 12,5 km: 1. Fančchi Meng (Čína) 40:06,7 (0 tr. min), 2. Juliane Frühwirtová +1:08,8 (1), 3. Franziska Pfnürová (obe Nem.) 1:35,8 (0), 4. Tatiana Voronovová (Rus.) 1:45,6 (1), 5. Mari Wetterhusová (Nór.) 2:02,7 (1), 6. Tamara Steinerová (Rak.) 2:08,4 (0), …22. Veronika MACHYNIAKOVÁ 4:03,6 (2), 58. Henrieta HORVÁTOVÁ 8:00,1 (4), 61. Veronika HAIDELMEIEROVÁ 8:05,4 (1), 69. Aneta SMERČIAKOVÁ (všetky SR) 9:15,0 (7)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu