Jednou vetou

BIATLON: SESTRY FIALKOVÉ PODPÍSALI ZMLUVU SO SZB

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková

foto: TASR

Sestry Paulína a Ivona Fialkové podpísali so Slovenským zväzom biatlonu (SZB) zmluvu o štátnej športovej reprezentácii a budú sa môcť zúčastniť na úvodnom podujatí Svetového pohára v slovinskej Pokljuke.

Futbal: Sudca etickej komisie FIFA odstúpil po korupčných podozreniach z funkcie

K podpisu prišlo po mediačnom stretnutí na pôde Slovenského olympijského výboru (SOV). Potvrdil riaditeľ mediálnej komunikácie SOV Ľubomír Souček.

Spor medzi sestrami Fialkovými a SZB vznikol ohľadom Zmluvy o štátnej športovej reprezentácii, ktorú majú podpísať všetci reprezentanti.

Obe reprezentantky ju odmietli s tým, že nesúhlasia s viacerými jej bodmi najmä ohľadom prevodu osobnostných práv na zväz. Na pomoc si najali advokátsku kanceláriu GARANT PARTNER legal s.r.o., ktorá tvrdila, že im dala za pravdu aj hlavná kontrolórka športu na Slovensku.

SZB reagoval na nepodpísanie zmluvy tak, že jeho disciplinárna komisia 16. novembra zakázala sestrám štart na súťažiach spojených s reprezentáciou Slovenskej republiky a až doteraz trval na svojom stanovisku.

Zástupcovia WADA sa prvýkrát dostali do moskovského laboratória

V stredu sa do prípadu vložili aj minister obrany SR Peter Gajdoš a ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová, ktorí vyzvali vedenie SZB, aby zrušil zákaz reprezentovať sestrám Fialkovým.

Podľa Lubyovej išlo v prípade ich účasti na úvodnom podujatí SP v Pokljuke o verejný záujem a ak by im nebolo umožnené ho naplniť, hrozili zväzu zo strany ministerstva sankcie.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu