Jednou vetou

Biatlon-SP: Úvodná ženská štafeta pre Nórky, historický úspech Švajčiariek

Na snímke nórske biatlonistky v zložení, sprava Karoline Offigstadová Knottenová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová a Marte Olsbuová Röiselandová zvíťazili v prvých štafetových pretekoch novej sezóny Svetového poháravVo švédskom Östersunde na 4x6 km trati v nedeľu 8. decembra 2019. FOTO TASR/AP
Nórske biatlonistky zvíťazili v nedeľu v prvých štafetových pretekoch novej sezóny Svetového pohára. Vo švédskom Östersunde na 4x6 km trati triumfovalo kvarteto Karoline Offigstadová Knottenová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová a Marte Olsbuová Röiselandová s náskokom 8,5 sekundy pred druhými Švajčiarkami, pre ktoré je to historicky prvé umiestnenie na stupňoch víťazov.

Johaugová potiahla Nórky k triumfu v štafete na 4 x 5 km

Tretie miesto obsadili domáce reprezentantky (+10,2). Veľké sklamanie zažili Talianky, ktoré v zostave s Dorotheou Wiererovou a Lisou Vittozziovou museli absolvovať až päť trestných kôl a skončili dvanáste. Slovenky v pretekoch neštartovali.

Úvodný úsek vyšiel najlepšie Taliankam, ktoré si na prvej odovzdávke utvorili náskok 13 sekúnd pred Nórkami a Švédkami. Poradie na čele sa potom miešalo, Talianky klesali vďaka katastrofálnej streľbe, ale severanky sa neustále držali v popredí. Na treťom úseku sa Eckhoffová vytrápila v streľbe, napriek tomu dokázala stratiť na Švédku Brorssonovú iba dve sekundy.

V záverečnom úseku nasadila Röiselandová obrovské tempo, strieľala rýchlo, musela iba raz dobíjať na poslednej položke, výsledkom čoho bolo, že si neohrozene došla po zlato. Súboj o druhú priečku nakoniec vyhrala za obrovskej radosti svojich kolegýň Švajčiarka Häckiová, ktorá pokorila domácu Öbergovú.

Messi rekordným 35. hetrikom v La Lige oslávil zisk Zlatej lopty

1. kolo SP v biatlone /Östersund/:

štafeta žien na 4×6 km: 1. Nórsko (Karoline Offigstadová Knottenová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Marte Olsbuová Röiselandová) 1:11:08,7 h. ((0 tr. okruhov+10 dobíjaní), 2. Švajčiarsko (Elisa Gasparinová, Selina Gasparinová, Aita Gasparinová, Lena Häckiová) +8,5 s (0+4), 3. Švédsko (Linn Perssonová, Elvira Öbergová, Mona Brorssonová, Hanna Öbergová) +10,2 (0+8), 4. Nemecko +15,5 (1+9), 5. Rusko +1:37,7 min (0+9), 6. Francúzsko +2:07,3 (0+9), 7. Rakúsko +2:09,5 (0+7), 8. Česko +2:31,3 (1+13), 9. Ukrajina +2:47,1 (0+8), 10. USA +3:25,0 (0+8)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu