Jednou vetou

Biatlon-SP: V pretekoch singlových štafiet víťazstvo Talianska,výsledky

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Víťazstvom singlovej štafety Talianska v zložení Lukas Hofer a Dorothea Wiererová sa skončili preteky 8. kola Svetového pohára v biatlone. V americkom Salt Lake City zdolala na 7,5 km mužskej a 6 km ženskej trati druhé Rakúsko o 22,9 sekundy a tretie Francúzsko o 50,2. Slovenský biatlon v miešaných štafetách nemal zastúpenie.

Pre viaceré z 22 štartujúcich dvojíc to bola aj generálka na marcové MS vo švédskom Östersunde. V predchádzajúcich, jediných pretekoch ešte v decembri v slovinskej Pokljuke bolo najlepšie Nórsko pred Rakúskom a Ukrajinou. Dôležité bolo, akú skladbu si každá krajina zvolí a či uprednostní klasický mix pred singlami. V olympijskom areáli Soldier Hollow prituhlo až na -9, strieľalo sa takmer v bezvetrí a po prvej odovzdávke bolo 10 prvých štafiet ešte v rozmedzí 13,3 sekundy. Na druhom, ženskom úseku sa pole natiahlo a medzi najlepšími chýbalo Česko s Krupčíkom a Vítkovou už s veľkou stratou. Pred druhou odovzdávkou sa o náskok 8,8 sekundy Talianska pred Francúzskom postarala Wiererová, no na 3. úseku ho Hofer stratil a vedenia sa ujal s nepatrným odstupom 1,4 sekundy Rakúšan Eder. Záverečný ženský úsek so súbojom Hauserovej a Wiererovej viac doprial Talianke s dôležitou poslednou čistou streľbou stojmo.

Skoky na lyžiach-SP: Kobajaši triumfoval vo Willingene

 

Výsledky
štafetový single mix, muži na 7,5 km a ženy na 6 km: 1. Taliansko (Lukas Hofer, Dorothea Wiererová) 35:27,9 (0tr. okr.+6 dobíjaní), 2. Rakúsko (Simon Eder, Lisa Theresa Hauserová) +22,9 (0+2), 3. Francúzsko (Antonin Guigonnat, Julia Simonová) 50,2 (1+8), 4. Nemecko 1:06,9 (0+6), 5. Nórsko 1:07,4 (0+6), 6. Ukrajina 1:17,9 (0+6)

Môže vás zaujímať

Hudáček vychytal víťazstvo, pridal asistenciu a tiež si zaspieval s fanúšikmi Spartaka