Jednou vetou

Biatlon-SP: V šprinte 8. kola Kuzminová piata, nevyšla jej druhá streľba

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová

foto: TASR/AP

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová obsadila v šprinte 8. kola Svetového pohára v americkom Salt Lake City piate miesto.

Triumfovala Nórka Marte Olsbu Roeiselandová časom 19:47,6 min pred Fínkou Kaisou Mäkäräinenovou (+11,5), tretia skončila Nemka Franziska Hildebrandová (21,4). Jediná Slovenka v štartovom poli zaostala o 28,2 sekundy.

Peťa si úžasná! Vlhová získala ZLATO na majstrovstvách sveta vo Švédsku

Kuzminová od začiatku mierila za prvenstvom, k tradične stabilnému rýchlemu behu spočiatku pridala aj presnú streľbu. Na prvej položke ležmo trafila všetky terče a na líderskej pozícii si udržiavala vyše desaťsekundový náskok. Na druhej streľbe v stoji však netrafila jeden terčík a musela absolvovať jeden trestný okruh. To využili jej súperky, vďaka čistej streľbe napokon triumfovala Marte Olsbu Roeiselandová.

„Cítila som sa na tréningu dobre, ale na druhej streľbe som po prvej rane zle dýchala a druhá rana išla úplne vedľa. Potom som sa našťastie vzchopila. Som trochu sklamaná, ale dala som do toho všetko,“ povedala Kuzminová po pretekoch pre RTVS.

Vlhová v 1. kole obrovského slalomu druhá za Rebensburgovou

Kuzminová pôjde do nedeľňajších stíhacích pretekov z piateho miesta, zo štvrtkového šprintu do nich postúpilo 60 najlepších pretekárok. Ďalšie slovenské biatlonistky Ivona a Paulína Fialkové a Terézia Poliaková preteky v USA vynechali.

Šprint žien na 7,5 km:

1. Marte Olsbuová-Roiselanová (Nór.) 19:47,6 (0), 2. Kaisa Mäkäräinenová (Fín) +11,5 s (1), 3. Franziska Hildebrandová (Nem.) +21,4 (0), 4. Monika Hojniszová (Poľ.) +23,9 s (1), 5. Anastasia Kuzminová (SR) +28,2 (1), 6. Kamila Żuková (Poľ.) +39,4 (0)

Môže vás zaujímať

Skvelá správa z Nemecka: Fialková v stíhačke na druhom mieste