Jednou vetou

Biatlonista Šipulin sa rozhodol ukončiť kariéru

Ilustračné foto

foto: Wintersportsworld.sk

Ruský biatlonista Anton Šipulin sa rozhodol ukončiť kariéru vo veku 31 rokov. Rozlúčkové preteky absolvuje v sobotu na podujatí World Team Challenge vo Veltins-Arene v nemeckom Gelsenkirchene.

„Táto súťaž bude posledná v mojej profesionálnej kariére. Dospel som k tomuto vážnemu rozhodnutiu,“ povedal brat slovenskej reprezentantky Anastasie Kuzminovej podľa agentúry DPA. Na konte má štafetové zlato zo zimných olympijských hier 2014 v Soči, bronz v rovnakej disciplíne z Vancouveru 2010 či sedem medailí zo svetových šampionátov. „Ďakujem fanúšikom, bez vás by to bolo omnoho ťažšie. Moje víťazstvá sú aj vaše víťazstvá. Dúfam, že vás ešte raz poteším na ‚Vianočných pretekoch‘ 29. decembra,“ napísal Šipulin na svojom profile na instagrame.

Prelomový úspech slovenských biatlonistiek: Kuzminová i Fialková na stupni víťazov

Šipulin figuroval na desaťčlennom zozname obvinených z dopingu na MS 2017 v Hochfilzene, kde získal v štafete zlato. Rakúska polícia vypočula pred začiatkom decembrového 2. kola Svetového pohára v Hochfilzene niekoľko športovcov, trénerov a členov realizačných tímov, Šipulin sa na podujatí nezúčastnil. „Nikdy som neporušil antidopingové pravidlá,“ zdôraznil ruský reprezentant na sociálnej sieti.

Z porušenia antidopingových pravidiel ho dovtedy neobvinili ani raz, napriek tomu nesmel súťažiť na ZOH 2018 v Pjongčangu. Aj toto rozhodnutie zohralo úlohu pri ukončení kariéry: „Boli sme veľmi dobre pripravení. Boli by sme úspešní.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu