Jednou vetou

Blues oslávili zisk pohára s fanúšikmi, Berube: Nič podobné som nezažil

Tréner St. Louis Blues Craig Berube oslavuje so Stanleyho pohárom 15. júna 2019

foto: TASR/AP

Stovky tisíc fanúšikov vyrazilo v sobotu do ulíc St. Louis, aby so svojimi hokejovými hrdinami oslávili v centre mesta zisk prvého Stanleyho pohára v histórii Blues.

Hráči prechádzali mestom v automobiloch a zdravili davy ľudí. Medzi nimi nechýbal ani legendárny útočník St. Louis Brett Hull. Trofej viezli na upravenom hasičskom aute v klubových farbách. Majstrovskú jazdu zakončili pod pamätníkom Gateway Arch, kde hokejisti vystúpili na pripravenom pódiu.

Chára hral s viacnásobnou fraktúrou čeľuste, bude sa zotavovať 5-6 týždňov

„Je to niečo úžasné. Cítime sa všetci neuveriteľne. Tento pohár patrí vám, fanúšikom,“ poďakoval sa priaznivcom kapitán „bluesmanov“ Alex Pietrangelo.

Fanúšikov neodradil ani ranný dážď. Postupne sa obloha vyjasnila a ľudia si mohli oslavy naplno užiť. „Nič takéto som v mojom živote dosiaľ nikdy nezažil,“ odkázal davu tréner mužstva Craig Berube. „Je to neskutočná skúsenosť byť tu dnes na tomto pódiu. Celý ten sprievod a všetko ostatné – je to neuveriteľné. Teším sa spolu s celým mestom a fanúšikmi. Zaslúžili si to.“

FOTO: Blues premiérovo získali Stanleyho pohár

Hráči sa vítali s fanúškmi, podávali im ruky, fotografovali sa s nimi. Útočník Ryan O’Reilly, ktorý sa stal najužitočnejším hráčom play off, dokonca umožnil ľuďom dotknúť sa majstrovského pohára.

Blues ukončili 52-ročné čakanie na titul, jedno z najdlhších v histórii severoamerických profesionálnych športov. Vo finále play off NHL zdolali Boston 4:3 na zápasy, v rozhodujúcom siedmom súboji triumfovali na ľade Bruins 4:1.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu