Jednou vetou

Bohatí športoví “seniori“ naštvali Slovákov!

ZĽAVA: Marián Hossa, Boris Valábik a Marián Gáborík

autorská koláž hlavne.sk, Foto: Facebook, Instagram

Naše staršie hokejové hviezdy a legendy ako Marián Hossa, Marián Gáborík a pridala sa aj súčasná mediálna hviezda Boris Valábik, v sobotu (15. 3.) riadne naštvali nielen športových fanúšikov.

Slovensko už má 61 prípadov Koronavírusu. Vyhlásili núdzový stav a nové opatrenia

Celý svet, vrátane Slovenska, čelí najväčším problémom od druhej svetovej vojny – stovky ľudí zomrelo, ďalší bojujú o život a niektorí naši športovci majú odvahu hovoriť o problémoch ,,chudákov“ hokejistov zo slovenskej ligy.

Do redakcie sme včera aj dnes dostali množstvo sťažností a komentárov, mnohokrát až vulgárnych po odvysielaní včerajších športových správ na TV Markíza.

V nich sa známi športovci vyjadrovali, ako treba pomôcť našim hokejistom v slovenskej hokejovej lige, lebo veď niektorí zarábaju len 1500 až 2000 euro a len 8 mesiacov a porovnávali naše podmienky z NHL. ,,V NHL si vedia dať pauzu a ligu dohrať,“ povedal Marián Hossa pre TV Markíza.

EXKLUZÍVNE. Starosta Kostolišťa: Niektorí pre Koronavírus radšej ani z domu nevychádzajú

Podľa Mariána Gáboríka a bývalého hokejistu Borisa Valábika by výpadok príjmov mal niekto riešiť. ,,Tí chalani dostanú výpoveď, chudáci a ukončia im zmluvy. V NHL sa toto nestane a je to z toho existenčného hľadiska diametrálny rozdiel,“ uviedol Gaborík.

Podľa Valábika naši hokejisti v lige zarábajú možno 1200, 1500, 1700 eur mesačne. ,,To nie sú milionári. Tieto sumy majú osem mesiacov do roka a teraz je riziko, že by ich mali 6 mesiacov do roka. Sú to živitelia rodín, platia hypotéky a úvery. To bremeno ekonomické, ktoré teraz všetci dostanú na plecia, treba rovnomerne rozložiť na všetkých. Nie tak, že kluby budú ok a hráči budú mať existenčné problémy,“ vyhlásil pre TV Markíza.

So zákerným koronavírusom však bojuje celá Európa. Robí všetky možné opatrenia, ľudia sa schovávajú doma, našich hokejistov však teraz najviac trápia platy hokejistov.

Šport, kultúra, umenie, sú určite prepotrebné pre fungovanie spoločnosti, ale sú nadstavbou iných základných odvetví. Ak sú paralyzované ostatné odvetvia a aj bežný chod krajiny a záchranári, sestričky, lekári, policajti pracujú na 200% s rizikom ohrozenia vlastného života a zdravia, mohli by sa aspoň na čas zdržať nemiestnych poznámok.

Aj zvyšok populácie platí hypotéky a niektorí už prišli o prácu a budú odkázaní len na sociálne dávky, či v lepšom prípade podporu v nezamestnanosti. Po mimoriadnom zasadnutí vlády v nedeľu avizoval premiér Pellegrini uzavretie prevádzky automobilky Volkswagen v Devínskej Novej Vsi, ktorá patrí medzi najväčších zamestnávateľov na Slovensku a mnohí zamestnanci dosahujú v priemere oveľa nižšie platy ako hráči slovenskej hokejovej ligy.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu