Jednou vetou

Bol to skvelý zážitok, vyhlásil Andrej Martin po mrazivom súboji Davis cup v NTC

Andrej Martin

Foto: TASR/Pavel Neubauer

V bratislavskom Národnom tenisovom centre bola v úvodný deň daviscupového duelu medzi Slovenskom a Poľskom riadna „kosa“. Hralo sa pod otvorenou strechou a počas druhej dvojhry oziabalo nielen divákov, ale aj kapitána slovenského tímu Miloslava Mečířa, ktorý sledoval podvečerný zápas Andreja Martina zababušený.

Jeho zverenec sa však v náročných podmienkach cítil ako ryba vo vode a po triumfe nad Kamilom Majchrzakom vybojoval druhý bod.

„Ja som si to v prvom rade užíval, keďže v týchto podmienkach nehrávame takmer nikdy. Bolo to niečo nové a netradičné, navyše sa hralo na antuke. Pre mňa to bol skvelý zážitok a želal by som si viac podobných zápasov,“ povedal pre TASR Martin, ktorý mal počas turnajovej šnúry v Južnej Amerike zdravotné problémy, fyzicky náročný trojhodinový duel s Majchrzakom však zvládol a v treťom i vo štvrtom sete svojho súpera kondične prevýšil.

„Bolo tam pár momentov, keď som sa trochu obával, či to zvládnem fyzicky. Cítil som sa však na dvorci perfektne a vo štvrtom sete som bol na tom kondične veľmi dobre. Myslím si, že ani piaty set by mi nerobil nejaké väčšie problémy. Teším sa z toho. Je to pozitívny signál pred sobotňajšou štvorhrou, v ktorej by som mal nastúpiť po boku Igora Zelenaya,“ dodal Martin, ktorý bol vlani pri premiére v úlohe tímovej jednotky na antuke v Budapešti hlavným strojcom víťazstva 3:0 nad Maďarskom.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu