Bolt odštartoval skúšku v austrálskom Central Coast Mariners

Bývalý olympijský víťaz a jamajský šprintér Usain Bolt (vľavo)

Foto: TASR/AP

Bývalý jamajský šprintér Usain Bolt odštartoval tréningovú skúšku v austrálskom futbalovom klube Central Coast Mariners. Osemnásobný olympijský víťaz a svetový rekordér v behu na 100 aj 200 metrov by sa v prípade jej úspešného zavŕšenia mohol predstaviť v tamojšej najvyššej súťaži A-League.

Bolt absolvoval v utorok pod drobnohľadom trénera Mikea Mulvyho ľahší 15-minútový tréning zameraný na cibrenie prihrávok. Na štadióne v Gosforde ležiacom 80 km severne od Sydney ho sledovalo okolo sto reportérov a fotografov. „Som úplne mimo mojej komfortnej zóny, ale práve preto som tu, aby som sa do toho postupne dostal. S futbalom je to ako s atletikou, prvý tréningový deň býva vždy najťažší. Potrvá nejaký čas, kým nastane progres, no som pripravený na sebe tvrdo ‚makať‘,“ povedal Jamajčan pre akreditované médiá v deň svojich 32. narodenín.

Ronaldo, Modrič a Salah kandidátmi na cenu UEFA, Messi skončil piaty

Dĺžka Boltovej skúšky v klube Central Coast Mariners nie je bližšie špecifikovaná. „Rozhodnutie o prípadnom Boltovom angažovaní určite nepadne zajtra ani pozajtra. Usain má v sebe víťaznú mentalitu, je to osemnásobný olympijský šampión, čo svedčí o jeho výnimočných schopnostiach,“ zdôraznil tréner Mulvy.

Môže vás zaujímať

FOTO: Česi ďaleko od finále, Kanada po 2 rokoch o titul