Jednou vetou

Botek po postupe: Dúfam, že vo finále to bude ešte lepšie

Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek v rozjazde K4 na 500 m na II. Európskych hrách v Minsku 25. júna 2019.

foto: TASR - Michal Svítok

Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Adam Botek, Csaba Zalka postúpil na II. európskych hrách v Minsku priamo do finále K4 na 500 m. V druhej rozjazde skončil druhý za loďou Nemecka.

Aj Ivana Mládková obsadila v rozjazde K1 na 500 m druhú priečku a kvalifikovala sa do semifinále. Ďalej ide aj ženské deblkanoe Lucia Valová, Hana Mikéciová, ktoré finišovalo na šiestej pozícii.

FOTO: Vybehli si trochu maškrtiť. Ľubo Višňovský zobral von celú rodinku

„Zachytili sme, mali sme dobré tempo a chytili sme sa Nemcov, na prvú jazdu to bolo veľmi dobré a dúfam, že vo finále to bude ešte lepšie. Nebolo to ľahké, mali sme tam silných Nemcov, Francúzov, Maďarov a museli sme počítať aj s Poliakmi, ale išli sme s rozumom,“ povedal Botek.

„Mali sme veľmi dobrý štart, v strede boli chybičky, ale verím, že vo finále to vylepšíme a bude to perfektná jazda. Vedeli sme, že Nemci sú suverénne najlepší a sme radi, že sme postúpili z druhého miesta,“ dodal Zalka.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu