Box: Andrade získal titul WBO v strednej váhe

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Americký profesionálny boxer Demetrius Andrade získal titul organizácie WBO v strednej hmotnostnej kategórii. V noci na nedeľu v Bostone zdolal Waltera Kautondokwu z Namíbie po dvanástich kolách jednomyseľným výrokom rozhodcov dva razy 120:104 a 119:105. Opasok sa uvoľnil po pozitívnom dopingovom náleze doterajšieho šampióna Billyho Joea Saundersa zo Spojeného kráľovstva.

Futbal: Ronaldo prekonal ďalší míľnik, v elitných ligách strelil už 400 gólov

Američan Rob Brant vybojoval v Las Vegas druhotný titul verzie WBA v strednej váhe, keď prekvapujúco triumfoval nad japonským držiteľom Rjotom Muratom jednomyseľným výrokom arbitrov (118:110, 119:109, 119:109).

Tenis: Čepelová neuspela vo finále turnaja ITF v Su-čou

Opasok s prívlastkom Super vlastní Mexičan Saúl „Canelo“ Álvarez, ktorý cez týždeň podpísal najlukratívnejší kontrakt športovej histórie. S vysielateľom DAZN sa dohodol na päť rokov a jedenásť súbojov v hodnote minimálne 365 miliónov USD.

Zmluvu odštartuje 15. decembra, keď sa posunie do vyššej divízie a zabojuje v New Yorku proti regulárnemu šampiónovi WBA v superstrednej váhe Rockymu Fieldingovi zo Spojeného kráľovstva.

Môže vás zaujímať

Talian Sivakov vyhral preteky Okolo Álp, J. Sagan nedokončil