Jednou vetou

Box: Pacquiao sa v januári stretne s Bronerom, teší sa na návrat do Las Vegas

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Filipínsky profesionálny boxer Manny Pacquiao sa 12. alebo 19. januára stretne pravdepodobne v Las Vegas s Američanom Adrienom Bronerom.

V júli získal sekundárny titul verzie WBA vo welterovej hmotnostnej kategórii, keď spôsobom TKO zdolal Argentínčana Lucasa Matthysseho a prvýkrát po takmer deviatich rokoch ukončil zápas pred časovým limitom.

Na americkej pôde bude boxovať po dvojročnej prestávke. „Už sa mi cnelo za súbojmi v Las Vegas, toto mesto je ako môj druhý domov. Vrátiť sa do MGM Grand Garden a obhajovať titul majstra sveta proti Adrienovi Bronerovi, to bude vzrušujúce,“ povedal Filipínčan na tlačovej konferencii v New Yorku.

Slováci prehrali v Česku a zostúpili do C-divízie Ligy národov

Broner si proti Pacquiaovi verí. „Tvrdo som pracoval na tom, aby som si v boxerskom športe vydobyl určitú pozíciu. Teraz nastal čas zožať úrodu za všetku tú drinu. Som odhodlaný poslať Pacquiaa definitívne do boxerského dôchodku,“ citovala agentúra AFP slová Bronera, ktorý má v profiringu bilanciu 33-3-2.

Tridsaťdeväťročný Pacquiao (60-7-2, 39 KO) nedávno podpísal zmluvu s manažérom a poradcom Alom Haymonom, ktorý spolupracuje s Bronerom i Floydom Mayweatherom.

V uplynulom období sa začalo špekulovať o odvete Mayweather – Pacquiao, v roku 2015 sa radoval Američan.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu