Jednou vetou

Box: Whyte mal pozitívny dopingový nález

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Britskému profesionálnemu boxerovi Dillianovi Whyteovi hrozí dištanc na osem rokov. Tri dni pred sobotňajším víťazstvom nad Oscarom Rivasom z Kolumbie odovzdal vzorku s pozitívnym dopingovým nálezom. Čaká sa na výsledok B-vzorky, potvrdenie by pre 31-ročného pästiara znamenalo koniec nádejí na zisk titulu majstra sveta v superťažkej hmotnostnej kategórii.

 Kontrola B-vzorky bola možná až tento týždeň, takže Britský boxerský kontrolný výbor (BBBofC) umožnil Whyteovi nastúpiť. „Dillian Whyte aj Oscar Rivas podstúpili rozsiahle testovanie pod dozorom Dobrovoľnej antidopingovej asociácie (VADA) i Antidopingovej agentúry Spojeného kráľovstva (UKAD). Obe organizácie aj BBBofC im povolili bojovať,“ uviedol promotér Eddie Hearn na twitteri.

Basketbal: Piešťanské Čajky angažovali Sailerovú z Nitry

Whyteovi hrozí až osem rokov, pretože už má dopingovú minulosť. Od októbra 2012 si odpykal dvojročný dištanc za užitie zakázaného povzbudzujúceho prostriedku. Od návratu v novembri 2014 dosiahol sedemnásť víťazstiev a prehral jediný raz s krajanom Anthonym Joshuom. Vďaka víťazstvu nad Rivasom sa stal prednostným vyzývateľom šampióna organizácie WBC Deontaya Wildera. Ani táto pozícia mu však v nezaručila súboj s Američanom, ktorý má tento rok naplánovanú odvetu s Kubáncom Luisom Ortizom a vo februári by sa mal druhýkrát stretnúť s ďalším Britom Tysonom Furym. UKAD teraz pravdepodobne posunie prípad nezávislej komisii, ktorá rozhodne o Whyteovej budúcnosti. Informoval o tom portál The Guardian.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu