Jednou vetou

Brankár Nových Zámkov Bartoš išiel cez bolesť, chytal so zlomeným prstom

Na snímke brankár Nových Zámkov Samuel Baroš

foto: TASR - Henrich Mišovič

Hokejový brankár HC Nové Zámky Samuel Baroš chytal vo štvrťfinále Kaufland Play Off Tipsport Ligy proti HK Nitra so zlomeným prstom. Novozámčania prehrali s víťazom základnej časti 0:4 na zápasy po tom, ako o postup do vyraďovacej fázy bojovali až do posledného kola.

Hoci mali Nové Zámky s Nitrou v základnej časti vyrovnanú bilanciu vzájomných zápasov, vo štvrťfinále to bola jednoznačná záležitosť tímu spod Zobora. Po prehrách 1:8, 1:4, 4:5 po predĺžení a 1:3 sa pre ne sezóna skončila. Najkratší možný priebeh série nečakal ani Baroš. „Aj napriek tomu, že proti nám stála Nitra, veril som, že to bude viac ako štvorzápasovú séria. Žiaľ, prvé dva súboje na nitrianskom ľade nám nevyšli. Čakal som, že budú vyrovnanejšie. Doma to bolo z našej strany už iné, v oboch dueloch sme viedli, no nedokázali sme to ustrážiť. Najviac ma mrzí tretí zápas, v ktorom sme viedli už o tri góly a mohli sme naše vedenie ešte zvýšiť. Stal sa však pravý opak, Nitrania sa na nás začali doťahovať, neskôr vyrovnali, potom sme sa akoby rozklepali a už bolo stretnutie razom v réžii nášho súpera,“ rozhovoril sa Baroš v televíznom štúdiu TABLET.TV.

Chceli to zatajiť

Dvadsaťštyriročný brankár zasiahol vo „vyraďovačke“ s Nitrou do troch zo štyroch duelov, pričom v prvom zotrval na ľade do 14. minúty a posledné dva odchytal celé. Absolvoval ich so zlomeným prstom pravej ruky, čo sa Novozámčania snažili pred súperom zatajiť: „Doteraz neviem, ako na to Nitrania prišli. Osobne som si dával veľký pozor, aby o tom nikto nevedel, nikde v médiách sa táto informácia neobjavila. Niekto to musel z našej kabíny asi vyniesť von. Tiež som si všimol, že hráči súpera ma počas celej rozcvičky pred prvým zápasom sledovali, a teda vedeli, že s rukou niečo mám. Dokonca deň pred zápasom mi nitriansky brankár písal, že či mám zlomený prst. Čiže nejakým spôsobom sa to museli dozvedieť. Utvrdilo ma v tom aj to, že hneď prvé dva góly v zápase som dostal ‚na vyrážačku‘, ktorú držím práve v ruke, na ktorej som mal prst zlomený

Predchádzajúce dve sezóny odchytal Baroš v HKM Zvolen, kde svojimi výkonmi zaujal aj reprezentačných trénerov: „Na zvolenské časy spomínam často a veľmi rád. Priznám sa, že lepšiu partiu ako vtedy vo Zvolene, som doteraz asi nezažil. Každý s každým si mal čo povedať, bolo úplne jedno, či som prišiel za prvým alebo posledným hráčom, s každým z nich som mohol vybehnúť na kávu alebo na večeru. Akurát škoda, že sa nám nepodarilo dosiahnuť nejaký tímový úspech. To by nás zocelilo ešte viac,“ pokračoval Baroš, ktorý vo Zvolene odchytal viac než 120 súťažných duelov.

Môže vás zaujímať

Jakobsen má za sebou 5-hodinovú operáciu, nemá poškodený mozog ani miechu