Brankári Laco s Hrenákom v nominácii na Euro Hockey Challenge

Ján Laco

foto: TASR

Brankári Ján Laco a Dávid Hrenák figurujú v nominácii slovenskej hokejovej reprezentácie na tréningový kemp v Bratislave (2. - 4. apríla) a prípravné zápasy proti Švédsku (5. a 6. apríla) v rámci Euro Hockey Challenge. Je isté, že generálny manažér Miroslav Šatan a tréner Craig Ramsay nemôžu pre májové MS v Dánsku rátať do bránky so zraneným Branislavom Konrádom a z rodinných dôvodov ani s Júliusom Hudáčkom.

aktualizované: 18:06

Kým 36-ročný Laco patrí k najskúsenejším členom výberu, Hrenák sa spoločne s obrancami Martinom Bodákom, Martin Fehérvárym a útočníkom Filipom Krivošíkom zúčastnil na uplynulých MS hokejistov do 20 rokov. Okrem nich môžu v „áčku“ debutovať aj Mário Grman, Dávid Bondra, Eduard Šimun a Dávid Šoltés.

„Náš cieľ je dať týmto mladým hráčom šancu. Uvidíme, ako sú schopní hrať v národnom drese na najvyššej úrovni. Možno ešte nebudú pripravení hrať na majstrovstvách sveta, ale je to možnosť pre nás vidieť ich a šanca pre nich spolupracovať s trénermi seniorského tímu, so staršími spoluhráčmi a vidieť, čo by pre nich mal byť ďalší krok v kariére,“ citovala Ramsayho oficiálna stránka Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Ramsaymu bude v dvojzápase pomáhať ako asistent bývalý reprezentant Róbert Petrovický. „Hovorili sme spolu a prešli sme si aj videá toho, ako chceme, aby tím hral. Jeden z mojich cieľov pri národnom mužstve je pomáhať ostatným trénerom a dať im šancu na rozvoj. Teším sa preto na spoluprácu s Robom. Má veľa skúsenosti, poznáme sa, má dobrú angličtinu, takže môže prekladať hráčom, ktorí nerozumejú aj mne,“ dodal Ramsay.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie:

Brankári: Ján Laco (Sparta Praha/ČR), Dávid Hrenák (St. Cloud State Univ./USA, NCAA)

Obrancovia: Martin Bodák (Kootenay Ice/USA, WHL), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg/Rus., KHL), Marek Ďaloga (Sparta Praha/ČR), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn/Švéd., II. liga), Martin Gernát (Lausanne/Švaj.), Mário Grman (Piráti Chomutov/ČR), Karol Sloboda, Peter Trška (obaja HC Vitkovice/ČR)

Útočníci: Martin Bakoš (Liberec/ČR), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana (všetci HK Poprad), Marek Hovorka (HC Košice), Libor Hudáček (bez klubu), Filip Krivošík (LeKi/Fín., II. liga), Andrej Kudrna (Sparta Praha/ČR), Michel Miklík, Ladislav Nagy, Dávid Šoltés (všetci HC Košice), Eduard Šimun (HC Nové Zámky)

Realizačný tím:
Miroslav Šatan (generálny manažér), Craig Ramsay (hlavný tréner), Róbert Petrovický (asistent trénera), Ján Lašák (tréner brankárov), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Róbert Bereš (kondičný tréner), Péter Csörgö (lekár), Andrej Foltýn (fyzioterapeut), Rastislav Ladecký, Patrik Molota (manažéri výstroja)

Môže vás zaujímať

Hokej-TL: Zvolen zdolal Nitru, Košice triumfovali v Mikuláši, hetrik Lineta