Jednou vetou

Bratislavskí Monarchs v sezóne 2019 na dvoch frontoch

Slovenský klub amerického futbalu Bratislava Monarchs

foto: Facebook

Hráči slovenského klubu amerického futbalu Bratislava Monarchs nastúpia v nedeľu 31. marca v preloženom zápase v rámci AFL Division I proti tímu Sankt Pölten Invaders.

Zápas sa mal pôvodne odohrať o týždeň skôr, ale ihrisko ŠCP Dúbravka nebolo technicky spôsobilé a tak zápas preložili. V spolupráci so Slovenskou Technickou Univerzitou a Mladou Gardou sa podarilo nájsť náhradné riešenie – Atleticky Areál Mladá Garda (14.00 hod.).

Turecké médiá referujú o Škrtelovom odchode do Parmy

St. Pölten Invaders sú klubom s bohatou históriou siahajúcou do septembra 1986. Prvý domáci zápas odohral tím v máji 1987 pred 700 divákmi. Najväčší úspech dosiahli Invaders v roku 2009, keď zvíťazili v Silver Bowle a postúpili do AFL.

Vo svojej jedinej sezóne v AFL skončili na 6. mieste. Monarchs sa naposledy stretli s Invaders v sezóne 2017, keď s nimi vyhrali oba ligové zápasy v AFL Div. I a nakoniec ich zdolali v Silver Bowle XX 43:7, čím si „Panovníci“ zabezpečili historický postup do AFL.

Panovníci počas prípravy na sezónu výrazne posilnili defenzívu. Angažovali amerického defenzívneho koordinátora Gavina Campbella, ktorý sa stal prvým americkým trénerom v histórií klubu, a univerzálneho zadáka Briana Caseyho.

Obaja majú skúsenosti so Special Teams, to by sa malo prejaviť aj na hernom prejave tejto hernej jednotky. Ofenzívu povedie americký quarterback Lukas O’Connor. Informoval oficiálny web Monarchs.

Martikán trénuje v Číne, po návrate absolvuje domácu prípravu

Panovníkov čaká v sezóne 2019 pôsobenie v dvoch ligách, okrem rakúskej AFL Division I aj v slovenskej SFL. Minuloročná premiérová sezóna v AFL bola pre klub veľmi poučná a nastavila mu zrkadlo vo všetkých smeroch. V AFL Division I čaká na Monarchs 8 zápasov základnej časti (4 doma, 4 vonku), prípadne play off (semifinále) a finále (Silver Bowl).

AFL Division I je rozdelená na 2 konferencie a po základnej časti sa stretnú v play off 2 najlepšie tímy z každej konferencie. Panovníci budú mať v druhej najvyššej rakúskej lige opäť majstrovské ambície. Cieľom je zisk Silver Bowlu a návrat medzi európsku elitu do AFL.

Po ročnej prestávke kvôli účasti v AFL sa Monarchs opäť predstavia aj v domácej SFL. V tej budú dostávať priestor predovšetkým hráči, ktorí nebudú hrávať v rakúskej lige a zároveň to bude priestor pre juniorov okúsiť zápasovú atmosféru a získavať tak cenné skúsenosti.

Kuzminovej plány po skončení kariéry: „Rodina, oddych, no aj tréningy“

Vzhľadom na náročný program v AFL Div. I odohrajú Monarchs v SFL len 4 zápasy základnej časti (2 doma, 2 vonku). Ostatné 3 zápasy (bežne pozostáva sezóna zo 7 zápasov základnej časti) budú kontumované v neprospech Monarchs, ktorí tak vstúpia do sezóny so skóre 0:3, teda s troma prehrami. V prípade postupu bude nasledovať play off a potom finále o trofej Chucka Bednarika.

Rozpis zápasov Bratislava Monarchs v AFL Division I.:
31. marca: Bratislava MONARCHS – St. Pölten INVADERS (Bratislava, Mladá Garda, 14.00)
6. apríla: Viedeň VIKINGS II – Bratislava MONARCHS (Viedeň, Ravelin)
21. apríla: Bratislava MONARCHS – Vienna KNIGHTS (Bratislava, ŠCP Dúbravka)
12. mája: Styrian BEARS – Bratislava MONARCHS (Graz, Verbandsplatz)
18. mája: Viedeň KNIGHTS – Bratislava MONARCHS (Viedeň, Ravelin)
9. júna: Bratislava MONARCHS – Styrian BEARS (Bratislava, ŠCP Dúbravka)
22. júna: St. Pölten INVADERS – Bratislava MONARCHS (St. Polkten, Egger Home Field)
30. júna: Bratislava MONARCHS vs. Viedeň VIKINGS II (Bratislava, ŠCP Dúbravka)
13.-14. júla: play off
27. júla: SILVER BOWL XXII

Hokejisti Washingtonu Capitals si zabezpečili účasť v play off NHL

Rozpis zápasov Bratislava monarchs v SFL:
14. apríla: Bratislava MONARCHS – Nitra KNIGHTS (Bratislava, ŠCP Dúbravka)
28. apríla: Žilina WARRIORS – Bratislava MONARCHS (Žilina)
5. mája: Bratislava MONARCHS – Zvolen PATRIOTS (Bratislava, ŠCP Dúbravka)
15. júna: Trnava BULLDOGS – Bratislava MONARCHS (Trnava)
23. júna: play off
6. júla: SLOVAK BOWL (Zvolen)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu