Jednou vetou

Buc sa teší na popradskú spoluprácu: Dlho sme spolu nehrali

Dávid Buc

foto: TASR – Martin Palkovič

Slovenskí hokejoví reprezentanti by mohli v sobotňajšom zápase proti Nemecku nastúpiť opäť s útokom Patrik Svitana, Dávid Buc, Dávid Bondra. Na uplynulých hokejových MS v Dánsku hrali v tomto zložení veľmi dobre a napokon bola táto trojica najpríjemnejším prekvapením na šampionáte.

Tridsaťdvaročný Buc sedel v štvrtkovom zápase iba na tribúne, v sobotu v Garmisch-Partenkirchene by však mohol nastúpiť v útoku s oboma bývalými spoluhráčmi z Popradu. V tomto zložení absolvovali aj piatkový tréning. „Dlho sme spolu nehrali, veľmi sa na to teším. Myslel som, že budeme hrať spolu už v prvom zápase. Som plný očakávaní, ale hlavne si to chcem užiť,“ povedal Buc.

Slováci prehrali v rámci Euro Hockey Challenge s Nemeckom

Podľa Buca by si Slováci do odvety mohli zobrať niekoľko dobrých vecí z prvého duelu, najmä výkon z prvej tretiny sa 32-ročnému Popradčanovi pozdával: „Dobre sme začali, hrali sme s vysokým forčekingom. Keby bolo po prvej tretine 4:0, nikto by nemohol nič povedať. Nemci sa vrátili do zápasu po našich vylúčeniach. Bolo to už potom o jednom góle a dali ho bohužiaľ Nemci.“

Trojica Svitana, Buc a Bondra na piatkovom tréningu spolu konzultovala každé cvičenie, v sobotu by sa chcela predstaviť v čo najlepšom svetle. „Musíme robiť hlavne to, čo sme robili na MS v Dánsku. Na ľade hráme stále piati, musíme dobre korčuľovať, dopĺňať sa, nedať priestor súperovi. Práve preto sme hrali vlani tak dobre, lebo sme sa vedeli dopĺňať a odoberali sme puky,“ poznamenal Buc.

Slováci sa v piatok na tréningu venovali najmä streľbe

Bývalý popradský útok by si samozrejme želal aj skórovať, zatiaľ to je v ofenzíve Slovákov po dvoch zápasoch v príprave žalostné. Na konte majú zverenci Craiga Ramsayho iba jeden strelený gól. „Netreba z toho robiť vedu. Po troch zápasoch vlani sme tiež mali na konte tuším tri góly a potom sa to rozbehlo. Postupne si začali sadať dvojice a trojice. Takže si myslím, že to príde,“ uviedol Buc.

Vlani odohral sezónu v Slovane Bratislava v KHL, v 15 stretnutiach obliekol dres Banskej Bystrice v Tipsport Lige. Kde zakotví teraz, to ešte nevie: „Ja sa teraz zaoberám iba prípravou na MS, som hlavou iba tam. Nič som ešte neriešil, budem sa tým zaoberať až po MS.“

Môže vás zaujímať

Takto chcú pomôcť fanúšikovia Spartaku Trnava svojmu obľúbenému klubu