Jednou vetou

Buc sa teší na popradskú spoluprácu: Dlho sme spolu nehrali

Dávid Buc

foto: TASR – Martin Palkovič

Slovenskí hokejoví reprezentanti by mohli v sobotňajšom zápase proti Nemecku nastúpiť opäť s útokom Patrik Svitana, Dávid Buc, Dávid Bondra. Na uplynulých hokejových MS v Dánsku hrali v tomto zložení veľmi dobre a napokon bola táto trojica najpríjemnejším prekvapením na šampionáte.

Tridsaťdvaročný Buc sedel v štvrtkovom zápase iba na tribúne, v sobotu v Garmisch-Partenkirchene by však mohol nastúpiť v útoku s oboma bývalými spoluhráčmi z Popradu. V tomto zložení absolvovali aj piatkový tréning. „Dlho sme spolu nehrali, veľmi sa na to teším. Myslel som, že budeme hrať spolu už v prvom zápase. Som plný očakávaní, ale hlavne si to chcem užiť,“ povedal Buc.

Slováci prehrali v rámci Euro Hockey Challenge s Nemeckom

Podľa Buca by si Slováci do odvety mohli zobrať niekoľko dobrých vecí z prvého duelu, najmä výkon z prvej tretiny sa 32-ročnému Popradčanovi pozdával: „Dobre sme začali, hrali sme s vysokým forčekingom. Keby bolo po prvej tretine 4:0, nikto by nemohol nič povedať. Nemci sa vrátili do zápasu po našich vylúčeniach. Bolo to už potom o jednom góle a dali ho bohužiaľ Nemci.“

Trojica Svitana, Buc a Bondra na piatkovom tréningu spolu konzultovala každé cvičenie, v sobotu by sa chcela predstaviť v čo najlepšom svetle. „Musíme robiť hlavne to, čo sme robili na MS v Dánsku. Na ľade hráme stále piati, musíme dobre korčuľovať, dopĺňať sa, nedať priestor súperovi. Práve preto sme hrali vlani tak dobre, lebo sme sa vedeli dopĺňať a odoberali sme puky,“ poznamenal Buc.

Slováci sa v piatok na tréningu venovali najmä streľbe

Bývalý popradský útok by si samozrejme želal aj skórovať, zatiaľ to je v ofenzíve Slovákov po dvoch zápasoch v príprave žalostné. Na konte majú zverenci Craiga Ramsayho iba jeden strelený gól. „Netreba z toho robiť vedu. Po troch zápasoch vlani sme tiež mali na konte tuším tri góly a potom sa to rozbehlo. Postupne si začali sadať dvojice a trojice. Takže si myslím, že to príde,“ uviedol Buc.

Vlani odohral sezónu v Slovane Bratislava v KHL, v 15 stretnutiach obliekol dres Banskej Bystrice v Tipsport Lige. Kde zakotví teraz, to ešte nevie: „Ja sa teraz zaoberám iba prípravou na MS, som hlavou iba tam. Nič som ešte neriešil, budem sa tým zaoberať až po MS.“

Môže vás zaujímať

Chren pokračuje v Zlatých Moravciach, patrí ku klubovým ikonám