Jednou vetou

Budú naši politici sledovať olympiádu? Niektoré odpovede vás dostanú!

Slovensko bude v Pjongčangu hrdo reprezentovať 56 športovcov

foto: TASR/AP

Už tento piatok (9.2) sa začnú dlhoočakávané 23. Zimné olympijské hry v Pchjongčchangu, na ktoré vyšleme výpravu s 56. športovcami odhodlaných hrdo reprezentovať našu krajinu. Pýtali sme sa našich politikov či budú túto udalosť roka sledovať, komu držia palce a či veria, že si Slovensko odnesie domov i medailu. Pozrite si ich reakcie.

Je to tu! Už koncom týždňa vypukne celosvetový športový ošiaľ, na ktorí sa teší nejeden fanúšik zimných športov. Tohtoročné olympijské hry sa uskutočnia v Južnej Kórei, ktorá v hlasovaní jednoznačne porazila Nemecko a Francúzsko. O medaily sa v Pchjongčchangu pobijú športovci z celého sveta celkovo v 15. zimných športov ktoré obsahujú až 102 disciplín. Okrem lyžiarskych športov či ľadového hokeja sa môžme tešiť i na sánkovanie.

Práve sánkovanie si pred 8. rokmi vo Vancouveri vyžiadalo tragickú smrť len 21. ročného gruzínskeho športovca Nodara Kumaritašvila, ktorá otriasla celým svetom. Tento rok sa hádam nič podobné nestane a ostáva len dúfať, že naši budú bodovať a odnesieme si domov nejednu medailu.

Na slávnostnom otvorení ponesie naša zjazdárka Veronika Velez Zuzulová Slovenskú vlajku ktorú budu nasledovať športovci ako bratia Adam a Andreas Žampovci, zjazdárka Petra Vlhova či celý hokejový tím. Určite sa bude na čo pozerať a redakcia Hlavne.sk oslovila v parlamente našich poslancov či aj oni budú sledovať výkony našich reprezentantov.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu