Jednou vetou

Budúca sezóna bez Australian Open? Je to jeden zo štyroch scenárov

Ilustračné foto

foto: TASR

Tak ako sa Austrálčania mohli tešiť z toho, že nový koronavírus ešte v januári nemal dopad na ich vrcholné podujatie, začínajú sa obávať, že na budúci rok môže byť inak

Australian Open v Melbourne stihli v roku 2020 odohrať ešte pred začiatkom celosvetovej pandémie koronavírusu. Tenisová sezóna sa neskôr zastavila začiatkom marca a minimálne do polovice júla sa ani nerozbehne.

Tak ako sa však Austrálčania mohli tešiť z toho, že nový koronavírus ešte v januári nemal dopad na ich vrcholné podujatie, začínajú sa obávať, že na budúci rok môže byť inak. Do úvahy údajne prichádza aj stopka pre úvodný grandslamový turnaj sezóny.

„Pracujeme so štyrmi scenármi. Najhorší z nich hovorí o tom, že budúci január turnaj v Melbourne vôbec nebude. Najlepší scenár je taký, že sem privedieme hráčov z celého sveta, ale pod ťarchou karanténnych opatrení. A v hľadisku síce budú fanúšikovia, ale iba tí austrálski,“ vyslovil sa výkonný riaditeľ Tennis Australia Craig Tiley. Zároveň zdôraznil, že sa snažia vymodelovať všetky možné situácie, ktoré môžu nastať. Z toho vyplýva, že Austrálčania nerátajú s možnosťou, že nový koronavírus spôsobujúci respiračné ochorenie COVID-19 len tak zmizne zo zemského povrchu. „Stanovili sme si predbežne časy prijatia dôležitých rozhodnutí v súvislosti s naším najväčším turnajom. A do úvahy sme sa snažili vziať všetky okolnosti, ktoré môžu nastať. A ich možné dopady na hráčov aj všetkých účastníkov. A oboznámili sme s nimi 670 ľudí vrátane našich partnerov – mediálnych partnerov aj sponzorov, rovnako zástupcov vlády a ďalších dôležitých ľudí zapojených do organizácie turnaja,“ doplnil Tiley.

Austrália má momentálne menej ako 7000 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom, z ktorých bolo 95 smrteľných.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu