Jednou vetou

Budúcotýždňové El Clasico opäť ohrozujú protesty

ilustračné foto

TASR/AP

Futbalové El Clasico medzi FC Barcelona a Realom Madrid opäť ohrozuje protesty. Odložený duel 10. kola najvyššej španielskej súťaže je naplánovaný na stredu 18. decembra o 20.00 h, no hnutie Tsunami Democratic zvolalo demonštráciu, ktorá sa má uskutočniť len niekoľko hodín pred výkopom v blízkosti štadióna Camp Nou.

Už v utorok ohlásilo účasť na proteste so začiatkom o 16.00 h vyše 18.000 ľudí. Rozdelia sa na štyri skupiny okolo štadióna podľa toho, z akej oblasti pochádzajú. Registrovaní účastníci dostanú transparenty a hnutie očakáva, že ich po celom svete bude sledovať 650 miliónov ľudí.

„Katalánsko sa nachádza vo výnimočnej situácii a je nutné konať adekvátne. Podstatná časť katalánskeho obyvateľstva momentálne trpí vylúčením len pre svoje presvedčenie. Nemôžu sa domôcť základných práv bez toho, aby prišiel trest. Tucty ľudí sú vo väzení, a pritom iba upozorňovali na tieto práva,“ píše sa v stanovisku Tsunami Democratic, ktoré zverejnil portál marca.com.

Ibrahimovič si vybral AC Miláno, údajne však žiada lepšiu zmluvu

Zápas sa mal pôvodne odohrať už 26. októbra, no preložili ho na neskorší termín. Protesty v Barcelone reagujú na rozsudok Španielskeho najvyššieho súdu nad katalánskymi politikmi. Z nich deväť dostalo tresty od 9 do 13 rokov väzenia nepodmienečne za usporiadanie referenda v roku 2017. Protesty v Katalánsku prerástli do násilných stretov s políciou.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu