Jednou vetou

Buffon sa rozlúči s Juventusom: Koniec krásneho dobrodružstva

Brankár Gianluigi Buffon

foto: TASR/AP

Taliansky futbalový brankár Gianluigi Buffon odchádza z Juventusu Turín. Štyridsaťročný kapitán sériového šampióna to oznámil vo štvrtok s tým, že v kariére bude pokračovať mimo svojej vlasti. Pôvodne zamýšľal úplne zavesiť rukavice na klinec, rozhodol sa však reflektovať na zatiaľ nešpecifikovanú ponuku zo zahraničia.

Posledný zápas v drese „starej dámy“ ho čaká v sobotu proti Hellasu Verona v rámci záverečného 34. kola Serie A. „Dostal som sa do tohto bodu a som plný emócií. Zároveň však cítim obrovskú radosť. Vnímal som, že ma v Juventuse veľa ľudí milovalo. Vždy som bojoval o ich priazeň a snažil sa vydať zo seba maximum. V sobotu odchytám môj posledný zápas za Juventus a myslím, že to je najlepšia cesta, ako ukončiť toto krásne dobrodružstvo. Lúčim sa ziskom titulu a Coppa Italia. Ešte pred pár dňami som bol presvedčený, že končím úplne. Prišla však nová zaujímavá ponuka,“ citovala Buffona agentúra dpa.

Súpermi Baranov v LM budú Jyväskylä, Lugano a Plzeň

Reprezentačnú kariéru uzavrie „Gigi“ 4. júna v prípravnom zápase v Turíne proti Holandsku. V roku 2006 prispel k zisku titulu majstra sveta pre „squadru azzurru“, v roku 2012 stroskotalo Taliansko až vo finále EURO na Španielsku.
Charizmatický brankár odštartoval svoju úspešnú kariéru v roku 1995 v Parme, s ktorou získal Pohár UEFA (1999). Od roku 2001 nepretržite až doteraz pôsobil v Juventuse, s ktorým bol jedenásťkrát majster Talianska a štyrikrát vyhral Taliansky pohár.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu