Jednou vetou

Bujnochová nepodlieha nepríjemnej situácii, vo Francúzsku čaká na ďalší vývoj

Karin Bujnochová (vpravo)

foto: Facebook

Karin Bujnochová (hádzanárska reprezentantka SR) o izolácii pre hrozbu koronavírusu: "Snažím sa zostať pozitívna. Každý deň cvičím a behám, hľadám a vytváram si nejaké aktivity doma".

Slovenské hádzanárske reprezentantky sa mali v týchto dňoch pripravovať na pokračovanie svojho účinkovania v II. fáze kvalifikácie o postup na ME 2020. Pandémia koronavírusu však takpovediac obrátila celý svet hore nohami a plány zmenila všetkým športovcom. Jednou z nich je aj hádzanárka Karin Bujnochová, ktorá si už druhú sezónu oblieka dres francúzskeho druholigového klubu Achenheim Truchtersheim Handball. Aj ju opatrenia v súvislosti s ochorením COVID-19 „uväznili“ v súčasnom pôsobisku.

„Samozrejme, radšej by som bola doma s rodinou, ale cestovanie je momentálne náročné a obmedzené. Navyše informácie sa stále rýchlo menia. Niektoré veci, ktoré platili včera, dnes už neplatia. Som v kontakte s ambasádou, ale momentálne čakám, ako sa situácia vyvinie tu, ako rozhodne Francúzska hádzanárska federácia, kedy a či vôbec sa znovu začne, pretože po návrate na Slovensko by ma čakala 14-dňová karanténa. Vzhľadom k meniacej sa situácii by som mohla mať problém sa sem vrátiť, takže zatiaľ volím cestu mať čo najviac informácií a následne vycestovať,“ uviedla pre agentúru SITA Bujnochová.

Od minulého týždňa platia aj vo Francúzsku sprísnené opatrenia, pred ich prijatím sa podľa slov 25-ročnej univerzálnej spojky žilo v Štrasburgu a okolí normálne. „Momentálne je tu 15-dňová karanténa, platí zákaz vychádzania s výnimkou nákupu potravín, dochádzania do práce, návštevy lekára, rodiny a individuálnej – napríklad športovej aktivity. Na vykonávanie každej z týchto aktivít potrebujete povolenie, tzv. vyhlásenie. Je to papier vo vytlačenej alebo elektronickej podobe, ktorý musí mať každý pri sebe s aktuálnym dátumom, zaškrtnutou činnosťou, ktorú vonku vykonáva, s adresou bydliska a s podpisom,“ priblížila bývalá opora Slovana Duslo Šaľa či Nitry.

Napriem výrazným obmedzeniam sa usiluje prispôsobiť aktuálnemu stavu, či už v bežnom živote alebo športovej príprave. „Snažím sa zostať pozitívna. Každý deň cvičím a behám, hľadám a vytváram si nejaké aktivity doma. Nechcem podliehať celej tejto nepríjemnej situácii,“ poznamenala Bujnochová, ktorá si pochvaľuje svoj prvý zahraničný angažmán: „Zatiaľ to hodnotím pozitívne, osobne sa cítim veľmi dobre. Hrávam pravidelne celé zápasy, takže určite spokojnosť.“

Môže vás zaujímať

ATLETIKA: V Ríme Zapletalovej premiéra v Diamantovej lige