Jednou vetou

Bundesligu budeme hrať od začiatku mája, myslí si útočník Bayernu

Ilustračné foto

foto: Pixabay

"Zápasy majú byť raz týždenne, zvyšok sezóny bude rozvrhnutý na máj a jún," prezradil Robert Lewandowski.

V prerušených domácich futbalových súťažiach v Európe väčšina kompetentných zatiaľ nedokáže predvídať, kedy by sa mohlo opätovne pokračovať v dokončení sezóny 2019/2020. Z popredných líg na „starom kontinente“ by mohli ako prví reštartovať rozbehnutý ročník Nemci, v I. bundeslige sa rozpráva o spustení zápasov už od 1. mája.

Nasvedčuje tomu skutočnosť, že viacerí účastníci súťaže už obnovili tréningový proces. Podporili to aj najnovšie slová útočníka Bayernu Mníchov Roberta Lewandowského. „V nemeckých nemocniciach nedochádza k preplneniu. Nevládne tam chaos, všetko je pod kontrolou,“ povedal 31-ročný rodák z Varšavypodľa webu sportowefakty.wp.pl. Podľa Poliaka sa začne hrať v úvode mája: „Bude to v prvom alebo druhom týždni. Zápasy majú byť raz týždenne, zvyšok sezóny bude rozvrhnutý na máj a jún. Neviem však, ako to bude s Ligou majstrov, keďže tá sa hrá vo viacerých krajinách.“

Futbal je v Nemecku jedno z dôležitých odvetví tamojšej ekonomiky, veď iba samotná I. bundesliga generuje 55-tisíc pracovných miest a má výrazný vplyv na iné súvisiace odvetvia. A tiež pozitívny vplyv na psychický stav obyvateľov. Nemecká vláda verí, že emócie spojené s futbalom ľuďom lepšie pomôžu znášať následky spojené s pandémiou a keďže sezóna sa má dohrávať pred prázdnymi tribúnami, v konečnom dôsledku budú ľudia sedieť pred televízorom a zbytočne sa nebudú zoskupovať na verejnosti.

Kapitán poľskej reprezentácie prezradil, akým spôsobom momentálne funguje tréningový proces u Mníchovčanov. „Predtým, ako sme všetci začali trénovať, nás otestovali, hoci sme predtým boli doma tri týždne. Boli sme rozdelení do skupín po štyroch až piatich. Každá zo skupín má tréning v inom čase. Prezliekame sa v rôznych šatniach a po tréningu nejdeme do spoločných spŕch. Takto jednotlivé tréningové skupiny nedôjdu medzi sebou do vzájomného kontaktu,“ priblížil Robert Lewandowski.

Pôvodný článok:

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu