Jednou vetou

Bývalá svetová jednotka Clijstersová na víťaznej vlne, zdolala už Keninovú aj Stephensovú

Kim Clijstersová

Foto: SITA

Bývalá svetová jednotka a štvornásobná grandslamová šampiónka Kim Clijstersová sa nenápadne pripravuje na posunutú tenisovú sezónu a celkom sa jej darí.

V populárnej americkej tímovej súťaži World TeamTennis dosiahla už štyri singlové víťazstva za sebou, zatiaľ naposledy nad Američankou Sloane Stephensovou, šampiónkou US Open z roku 2017. Predtým si poradila aj s Bieloruskou Oľgou Govorcovovou. Američankou Bernardou Perovou či úradujúcou šampiónkou Australian Open Sofiou Keninovou.

„Normálne je, ak niekoho trénujete a on sa potom dostane do siene slávy. U nás je to naopak. V tíme máme hráčku, ktorá vyhrala takmer všetko a už je v sieni slávy,“ povedal na adresu Clijstersovej tréner tímu New York Empire Luke Jensen, cituje ho portál WTT. „Veľmi si užívam tenis na World Team Tennis. S každou výmenou sa viac dostávam do herného rytmu. Máme tu veľa vzrušujúcich zápasov a skvelý tím,“ uviedla Kim Clijstersová na twitteri.

Tridsaťsedemročná Belgičanka len začiatkom tohto roka oznámila návrat na súťažné dvorce po vyše siedmich rokoch, ale v marci ju rovnako ako celý športový svet stopla pandémia koronavírusu. Dovtedy stihla odohrať dva zápasy na turnajoch WTA – v Dubaji v SAE a mexickom Monterrey, oba prehrala s favorizovanými hráčkami Johannou Kontovou a Garbine Muguruzovou-Blancovou. Počas aktuálnej série WTT v USA sa rozhodla nastúpiť za New York Empire, jej tím prehral v súťaži so špeciálne nastavenými pravidlami so Chicagom Smash 21:22. Zatiaľ naposledy Clijstersová vo dvojhre zdolala Stephensovú 5:2 a uspela aj v miešanej štvorhre po boku Brita Neala Skupského. Spolu zdolali americký pár Rajeev Ram, Bethanie Matteková-Sandsová 5:4. Clijstersová zaváhala iba vo štvorhre. V páre s Nemkou Sabine Lisickou podľahli americko-kanadskému duu Matteková-Sandsová, Eugenie Bouchardová 2:5.

„Belgické médiá mi často kladú otázky typu, čo chcem dosiahnuť svojím návratom a či som si to náhodou nerozmyslela. Svet má problémy s ochorením COVID-19, ale to neznamená, že moja chuť do tenisu je menšia. Moje výzvy sú stále veľké v rodine ako aj v príprave na tenisové zápasy. Keď máte doma tri deti, naučí vás to trpezlivosti a pozitívnemu prístupu. Zo všetkého sa snažím brať to pozitívne, aj z tohto návratu na dvorce,“ komentovala Clijstersová. „Ona je tu pre tím a chce víťaziť. Aj keď sa zápas skončí, vidím v nej odhodlanie, že ešte chce zahrať úder navyše. Je profesionálka a zároveň si to užíva. To je dôvod jej návratu,“ doplnil tréner Jensen.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu