Jednou vetou

Bývalého šéfa UEFA Platiniho prepustili z vyšetrovacej väzby

Michel Platini

foto: TASR/AP

Bývalého prezidenta Európskej futbalovej únie (UEFA) Michela Platiniho v stredu ráno po niekoľkohodinovom výsluchu prepustili z vyšetrovacej väzby. V utorok ho zatkla francúzska protikorupčná polícia v súvislosti s vyšetrovaním pridelenia majstrovstiev sveta 2022 Kataru.

Platiniho prepustili pol hodinu po polnoci. Majster Európy z roku 1984 počas vypočúvania uviedol, že sa nedopustil žiadnych machinácií a francúzske orgány voči nemu nevzniesli žiadne obvinenia. „Bolo to dlhé, ale vzhľadom na veľký počet otázok sa nič iné ani čakať nedalo. Pýtali sa ma na EURO 2016 vo Francúzsku, MS 2018 v Rusku, MS 2022 v Katare, na Paríž St. Germain i na FIFA,“ citovala slová Platiniho agentúra AP.

Vo veku 89 rokov zomrel bývalý prezident UEFA Lennart Johansson

Platini bol na čele UEFA v rokoch 2007-2015, pred štyrmi rokmi ho Etická komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) dištancovala za podozrivú platbu od šéfa FIFA Seppa Blattera vo výške dva milióny švajčiarskych frankov. Ani jednému z nich síce nedokázali korupciu, napokon však oboch potrestali za iné porušenia pravidiel, napríklad konflikt záujmov.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu