Jednou vetou

Bývalý hokejový brankár Hašek zváži prezidentskú kandidatúru

Dominik Hašek

TASR

Bývalý hokejový brankár Dominik Hašek v piatok v rozhovore pre Rádio Impuls povedal, že si v najbližších prezidentských voľbách dokáže predstaviť svoju kandidatúru. Informoval o tom webový denník Aktualne.cz.

Držiteľ zlatej medaily zo zimných olympijských hier v japonskom Nagane (1998) v máji vystúpil ako rečník na demonštrácii organizovanej iniciatívou Milion chvilek pro demokracii na Václavskom námestí, pripomína Aktuálne.cz. Hašek vtedy českému premiérovi Andrejovi Babišovi vyčítal jeho údajnú spolupráci s komunistickou Štátnou bezpečnosťou (ŠtB).

Sociálni demokrati v ČR prišli za rok o viac ako 2000 členov

Bývalý brankár však zatiaľ svoju kandidatúru odmietol potvrdiť. „Teraz mám svoju prácu, ktorú mám veľmi rád a chcem ju robiť naplno. Rozhodnem sa až za dva, za tri toky, ale všetko je možné,“ povedal v rozhovore.

Hašek sa podľa svojich slov venuje každý deň 2-3 hodiny venuje štúdiu politiky. „Zároveň rád robím veci, ktoré sú zodpovedné,“ dodal. Súčasný český prezident Miloš Zeman zvíťazil v prezidentských voľbách v roku 2018. Funkčné obdobie českej hlavy štátu je päť rokov.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu