Bývalý hráč NHL Eddie Olczyk zvíťazil nad rakovinou

Na archívnej snímke z 15. otkóbra 2012 Eddie Olczyk (vpravo) a Mike Modano si podávajú ruky v Dallase.

Foto: TASR/AP

Bývalý hráč NHL a neskôr hokejový tréner Eddie Olczyk vyhral boj so zákernou chorobou. V prvej prestávke televízneho prenosu zápasu Vancouver - Chicago prezradil, že sa úplne vyliečil z rakoviny hrubého čreva, ktorú mu diagnostikovali vlani v lete.

Päťdesiatjedenročný Olczyk v súčasnosti pracuje ako hokejový analytik a spolukomentátor pri televíznych prenosoch. Počas štvrtkového stretnutia uviedol, že všetky vyšetrenia, ktoré podstúpil 14. marca, boli negatívne. „Rakovina úplne zmizla. Dokázali sme túto vec poraziť a zámerne hovorím ‚my‘, pretože to bol tímový výkon,“ citovala Olczyka agentúra AP.

Rodáka z Chicaga draftovali v roku 1984 Blackhawks z celkového tretieho miesta. Počas 16-ročnej kariéry v NHL obliekal dresy šiestich tímov, v roku 1994 pomohol New Yorku Rangers vyhrať Stanleyho pohár. V 1031 profiligových zápasoch strelil 342 gólov a nazbieral 425 asistencií. Po ukončení hráčskej kariéry sa vydal na trénerskú dráhu, v sezónach 2003/2004 a 2005/2006 viedol Pittsburgh Penguins.

Môže vás zaujímať

Kórejská republika žiada pre KĽDR trest za nevpustenie fanúšikov