Bývalý slovenský futbalista Sedlák bude na MS fandiť Chorvátom

Finále MS vo futbale 2018 sa blíži

autorská koláž hlavne.sk

O vyvrcholení MS v Rusku sa v televíznom štúdiu TABLET.TV rozhovoril bývalý slovenský futbalista Pavol Sedlák, ktorý by titul doprial Chorvátom.

Jedným z dôvodov je, že sa rád pozerá na hru ich špílmachra Luku Modriča. Počas návštevy v štúdiu odpovedal bývalý stredopoliar Slovana Bratislava aj na otázky ohľadom slovenskej reprezentácie, či jeho rokoch strávených v „belasom“ drese.

Na svetovom šampionáte potvrdili svoju dominanciu tímy zo starého kontinentu. Svedčí o tom fakt, že do štvrťfinále sa ich prebojovalo až šesť, pričom následné semifinále už bolo len čisto európske. „Pred každými MS sa očakáva, že Brazília alebo Argentína by to mohli a mali dotiahnuť ďaleko, možno až do finále, no tento rok to ani jednému z nich nevyšlo. Semifinále zložené výsostne z európskych mužstiev potvrdzuje, že tím je prvoradý a ak hrá dobre celé mužstvo, potom hrajú dobre a vyniknú aj jednotlivci. V neposlednom rade treba povedať, že futbalová kvalita je z prevažnej časti koncentrovaná v Európe. Aj preto je postúpiť na svetový šampionát z európskej kvalifikácie omnoho náročnejšie ako z iných kontinentálnych skupín,“ zamyslel sa Sedlák.

Sagan na treťom mieste. 7. etapu vyhral Groenewegen

Už po osemfinálových súbojoch sa museli z MS porúčať okrem iných aj favorizované tímy Argentíny a Portugalska, teda reprezentácie, ktorých dresy obliekajú najlepší futbalisti sveta za uplynulých desať rokov – Lionel Messi s Cristianom Ronaldom. Bol šampionát v ďalšej fáze ich absenciou ochudobnený? „Trochu áno, veď kto by nechcel vidieť Ronalda či Messiho strieľať góly… Na druhej strane to bolo možno aj dobré, do popredia sa mohli dostať iní hráči. Pre mňa osobne to až také ochudobnenie zasa nebolo, naopak, skôr by som povedal, že išlo o akési spestrenie,“ pokračoval Sedlák, ktorý fandí Messimu s Ronaldom rovnako. „Obdivujem oboch. Sú to naozaj hráči akoby z inej planéty. Milujem pozerať sa na Messiho, ale to, ako Ronaldo dáva góly, akoby to bola najľahšia vec na svete, je tiež niečo úžasné.“

Na jednotlivých záverečných turnajoch z uplynulých rokov zväčša vyniklo zopár individualít, ako napríklad Francúz Zinedine Zidane, Brazílčan Ronaldo, Nemec Miroslav Klose či niektorí ďalší. Kto najviac zaujal niekdajšieho kreatívneho stredopoliara? „Na turnaji sa predstavilo veľa vynikajúcich hráčov, je to svetový šampionát ako sa patrí. Veľmi rád sa pozerám na Chorváta Modriča, ale to isté platí aj v prípade Hazarda s De Bruyneom z Belgicka. Naposledy ma zaujal aj Perišič, ktorý v súboji proti Anglicku dokázal, že je naozaj hviezdny hráč. Taktiež ma veľmi milo prekvapil jeho krajan Rebič. Stále sa je teda na čo pozerať,“ zhodnotil 38-ročný rodák z Bratislavy.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Aj naši politici sa tešia z postupu Chorvátov do finále MS vo Futbale!

Do finále sa historicky prvýkrát prebojovali chorvátski futbalisti, ktorí tak prekonali aj bronzovú partiu z MS 1998 okolo takých futbalových velikánov ako boli v tom čase Davor Šuker či Robert Prosinečki. „Vo finále budem fandiť Chorvátom. Na každom poste majú obrovský talent a predvádzajú naozaj krásny futbal. Stretnutie sa začína fifty-fifty, od stavu 0:0, čiže dopadnúť to môže všelijako. Už teraz sa teším na ten krásny zápas,“ netajila niekdajšia opora reprezentačnej dvadsaťjednotky. Na konte má Sedlák aj dva štarty za národný A-tím, pričom ten premiérový absolvoval 16. júna 2000 na bratislavskom Tehelnom poli práve proti Chorvátsku.

Sedlák je odchovanec bratislavského Slovana, s ktorým sa v roku 1999 tešil zo zisku majstrovského titulu i triumfu v Slovenskom pohári. Ako vníma dnes tento klub, v ktorého radoch je už odchovancov ako šafranu? „Samozrejme, že by ma tešilo, keby v kádri belasých figurovalo viac slovenských futbalistov a odchovancov klubu, no je to vec, s ktorou neviem nijako pohnúť, neviem to zmeniť. Mrzí ma to. Ak sa totiž pozrieme do histórie, Slovan bol vždy najlepší vtedy, keď jadro tímu tvorili slovenskí hráči, medzi ktorými boli aj jeho vlastní odchovanci. Každopádne Slovan je a vždy bude klub môjho srdca,“ uzavrel Pavol Sedlák v rozhovore pre TABLET.TV.

Môže vás zaujímať

Slavia v osemfinále proti Seville, Škriniar proti Eintrachtu