Jednou vetou

Čajkovič slovenskou draftovou jednotkou, vybrala si ho v 3. kole Tampa

V strede hráč Slovenska Maxim Čajkovič medzi dvomi Kanaďanmi vľavo Maxence Guenette a vpravo Peyton Krebs v zápase základnej A skupiny Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Kanada - Slovensko v kanadskom Edmontone 7. augusta 2018

foto: TASR/AP

Maxim Čajkovič sa stal tento rok najvyššie draftovaným slovenským hokejistom. V 3. kole si ho z celkového 89. miesta vybral klub NHL Tampa Bay Lightning.

Čajkovič sa podľa očakávania stal slovenskou jednotkou vstupného draftu 2019, ktorý sa konal vo vancouverskej Rogers Arene. Osemnásťročný krídelník odohral uplynulú sezónu v kanadskej juniorskej súťaži Quebec Major Junior Hockey League (QMJHL), kde si v drese Saint John Sea Dogs pripísal 46 bodov (22+24) v 60 zápasoch a stal sa najproduktívnejším hráčom tímu. Slovensko reprezentoval na uplynulých dvoch svetových šampionátoch do 18 rokov.

Devils si vybrali z 1. miesta Hughesa, dvojka Kakko NY Rangers

Upútal najmä na MS „18“ v Čeľabinsku a Magnitogorsku v roku 2018, kde bol s 11 bodmi (4+7) v piatich dueloch druhým najproduktívnejším hráčom za Jackom Hughesom.

Práve supertalentovaný Američan sa stal jednotkou tohtoročného draftu. Osemnásťročného centra si z prvého miesta vybral klub New Jersey Devils. Ako druhí v poradí volili predstavitelia New Yorku Rangers, ktorí siahli po fínskom krídelníkovi Kaapovi Kakkovi.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu