Jednou vetou

Čanecký v časovke na 23. mieste: Stratil som v zákrutách

Na snímke slovenský cyklista Marek Čanecký

foto: TASR - Martin Baumann

Slovenská cyklistka Alžbeta Bačíková obsadila v utorňajšej časovke žien na 28,6 km na II. európskych hrách v Minsku predposledné 28. miesto. Za víťaznou Švajčiarkou Marlen Reusserovou zaostala o vyše 6 minút.

Medzi mužmi na rovnakej trati získal zlato domáci Bielorus Vasil Kirijenka pred Portugalčanom Nelsonom Oliveirom a Čechom Janom Bártom. Z dvojice Slovákov bol lepší Marek Čanecký na 23. mieste, Patrik Tybor v boji s chronometrom skončil 30.

FOTO: Vybehli si trochu maškrtiť. Ľubo Višňovský zobral von celú rodinku

„Kirijenka je majster sveta z Richmondu a myslím si, že tam bola podobná trať ako tu, jazdilo sa po meste. Tu v Minsku bol čistý, nový asfalt, takže trať bola veľmi rýchla. Sekundy sa rátali hlavne v zákrutách, ja som ich tam pár stratil. Išiel som opatrnejšie, keďže vo štvrtok mám majstrovstvá Slovenska. Ale na to, že som sa necítil úplne optimálne, som podal celkom dobrý výkon. Cítil som v nohách nedeľňajšie preteky s hromadným štartom. Zo začiatku som išiel svoje tempo, aby som to neprepískol, keďže je tu veľmi teplo,“ povedal Čanecký.

Pre Čaneckého to bola premiérová účasť na takomto mulitišportovom podujatí a to, že sa na ňom stretol aj s ďalšími slovenskými športovcami, ho potešilo.

„Veľmi sa mi tu páči, na takejto akcii som prvýkrát, keďže pre cyklistiku nie sú takéto podujatia veľmi zaujímavé. No ja si to tu užívam a aj ma to namotivovalo, všetci tí ľudia, ktorí popri trati povzbudzujú. Všetko je tu dobre zorganizované a klape, ako má. Ak by sa mi to podarilo zopakovať aj v Tokiu, bol by to splnený sen,“ dodal.

EH15-Atletika: Volko vyhral v prvom bloku stovku časom 10,45 sekundy

cestná cyklistika – časovka na 28,6 km:

ženy:
1. Marlen Reusserová (Švaj.) 36:17,41 min., 2. Chantal Blaaková (Hol.) 37:32,44, 3. Hayley Simmondosvá (V.Brit.) 37:44,57, … 28. Alžbeta BAČÍKOVÁ (SR) 43:06,96

muži:
1. Vasil Kirijenka (Biel.) 33:03,34, 2. Nelson Oliveira (Port.) 33:31,82, 3. Jan Bárta (ČR) 33:40,47, … 23. Marek ČANECKÝ 36:16,33, 30. Patrik TYBOR (obaja SR) 36:56,76

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu