Jednou vetou

Časový rozpis OH 2020 v Tokiu by mal zostať nezmenený

Olympijské kruhy

Foto: archívne, TASR

"Časový harmonogram hier v roku 2021 chceme predstaviť do konca apríla. Budeme klásť dôraz na zníženie nákladov spojených s presunom súťaží," uviedol šéf Koordinačnej komisie MOV John Coates.

Odložené olympijské hry v Tokiu budú mať v budúcom roku zrejme rovnaký časový harmonogram súťaží ako tie, ktoré sa mali uskutočniť v pôvodnom tohtoročnom termíne. Je to jeden zo záverov štvrtkového zasadnutia Koordinačnej komisie Medzinárodného olympijského výboru pre OH 2020.

Znamená to, že pôvodné dejiská súťaží zostanú v platnosti aj pre termín 23. 7. – 8. 8. 2021. Ak s tým budú súhlasiť obe strany. Organizátori v najbližších dňoch vstúpia do nových rokovaní s vlastníkmi jednotlivých športových arén, aby s nimi vyjednali nové nájomné zmluvy. Pôvodný termín olympijských hier 24. 7. – 9. 8. 2020 padol za obeť celosvetovej pandémii koronavírusu.

„Časový harmonogram hier v roku 2021 chceme predstaviť do konca apríla. V rozhovoroch na túto tému budeme klásť dôraz na zníženie nákladov spojených s presunom jednotlivých súťaží,“ uviedol šéf Koordinačnej komisie MOV John Coates v tlačovej správe organizátorov OH.

Predseda organizačného výboru tokijských hier Joširo Mori už niekoľko dní po ich oficiálnom odložení o jeden rok vyhlásil: „Zriadili sme pracovnú skupinu s názvom ‚Nový začiatok‘, ktorá sa zameria na riešenie nových výziev v súvislosti s odkladom olympijských hier. Verím, že sa nám všetko podarí splniť aj v súčinnosti s koordinačnou skupinou MOV a ďalšími zúčastnenými stranami.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu