Jednou vetou

Koronavírus narobí škrty aj hviezdám v cyklistike

Britský cyklista Mark Cavendish

foto: archívne, TASR/AP

Tím Bahrain McLaren nie je prvým cyklistickým tímom kategórie World Tour, ktorý sa uchýlil k redukovaniu platov.

Cyklistické zoskupenie Bahrain McLaren je ďalším športovým tímom, ktorý sa pre vzniknutú pandémiu koronavírusu a nepriaznivú finančnú situáciu rozhodol znížiť platy svojim zamestnancom. Špecializovaný portál cyclingnews.com informoval, že cyklisti spomenutého tímu prídu na tri mesiace o 70% percent platu. Uskromniť sa budú musieť v prípade marcovej, aprílovej a tiež májovej mzdy.

Vedenie tímu sa rozhodlo urobiť potrebné a okamžité kroky na zabezpečenie prežitia tímu v tejto náročnej situácii. Stratoví však nebudú len športovci. „V tomto čase sme sa rozhodli, že ja ako aj ostatní členovia manažmentu sa na tri mesiace vzdáme našich platov,“ uviedol generálny manažér Rod Ellingworth.

V tíme momentálne pôsobí aj britský víťaz 30 etáp na Tour de France Mark Cavendish, španielsky vrchár Mikel Landa či víťaz pretekov Okolo Slovenska z 2017 roku Slovinec Jan Tratnik.

Tím Bahrain McLaren nie je prvým cyklistickým tímom kategórie WorldTour, ktorý sa uchýlil k redukovaniu platov. V jeho prípade však ide zatiaľ o najvýraznejšie opatrenie z pohľadu siahnutia na mzdy. Zamestnanci kazašského tímu Astana pristúpili na 30-percentné zníženie platov a minulý týždeň boli jazdci tímu Lotto Soudal požiadaní o 10-percentný pokles ich zmluvne dohodnutých financií.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu